Kuidas käituda 8.–9. veebruaril kui Eesti liitub Mandri-Euroopa elektrivõrguga
8. veebruaril desünkroniseerib Eesti end Venemaa elektrivõrgust ning 9. veebruaril liitub Mandri-Euroopa sagedusalaga. Tallinnal on ööpäevaringne kriisivalmidus olemas
Energeetikud on teinud kõik endast oleneva, et elektrivõrgu sünkroniseerimine mööduks meie jaoks märkamatult ning edukalt. See on Eesti energiajulgeoleku jaoks oluline samm edasi. Tänased ohuhinnangud näitavad väga väikest tõenäosust, et selle protsessi käigus võiks mingi tõrge tekkida.Tallinna linnal on läbimõeldud kriisideks valmistumise ja lahendamise süsteem ning valmidus ööpäevaringselt reageerida. Kõik Tallinna ametid, asutused ja linnaosad on koostanud kriisi- ja toimepidevuse plaanid, et tagada teenuste järjepidevus igasugustes olukordades.
Linnas on koolitatud kriisitargad, kes vastutavad oma asutuse spetsiifiliste vajaduste järgi kriisiolukordade lahendamise eest. Ligikaudu 100 vabatahtlikku kriisimurdjat on läbinud koolitusi, õppuseid ja treeninguid, et elanikele vajalikku tuge pakkuda. Samuti on Tallinna vabatahtlik päästekomando valmis reageerima vastavalt vajadusele.
Tallinna kriisivarude abil on linn valmis tagama voodikohti ja 3 päeva toiduvaru rohkem kui 2000 inimesele. Samuti on linnal olemas mobiilsed ja statsionaarseid generaatorid ning kütusevarud, et tagada teenuste toimimine. Tallinnas on kokku kaheksa kerksuskeskust, mida vastavalt olukorrale avada, et elanikele vajalikku nõu, abi ja suuniseid jagada.
Kuidas käituda 8.–9. veebruaril:
- Käitu tavapäraselt ja tarbi elektrit samamoodi nagu muul ajal.
- Vaata üle oma kriisivarud ja -plaanid, sest kuigi katkestuste tekkimine on väga ebatõenäoline, siis tasub igaks juhuks siiski valmis olla lühiajaliselt elektrita hakkama saama. Lisainfot vaata www.olevalmis.ee, www.kriis.ee või www.tallinn.ee/et/kriisiennetus
- Ära usu ja levita valeinfot. Ametlik info on saadaval valitsus.ee ja helistades 1247. Usaldusväärset infot pakuvad valitsusasutuste kodulehed ja suuremad meediakanalid.