Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Pärnamäe jäätmejaamast saab osta kvaliteetset komposti

Tallinlastel on taas hea võimalus soetada Tallinna Jäätmekeskuse Pärnamäe jäätmejaamast kvaliteetset komposti. Sertifitseeritud kompost on valmistatud kohapeal elanike toodud ning kalmistutelt kogutud aia- ja haljastujäätmetest.

Kompost sobib väga hästi mulla väetamiseks ning mulla kvaliteedi parandamiseks nii aiamaale, lillepeenrasse kui ka toalilledele. Kompost parandab mulla omadusi ja kunstlikke väetisi polegi vaja. Komposti on mõistlik kasutada segatuna kasvumullaga vahekorras üks ühele.
Müügis on ligikaudu 500 kuupmeetrit (500 t) sertifitseeritud komposti hinnaga 7,2 eurot ühe kuupmeetri eest. Pärnamäe jäätmejaam on avatud tööpäevadel kell 12–20 ning laupäeval ja pühapäeval kell 10–18. Komposti saab laadida käsitsi või vajadusel ka ekskavaatoriga tööpäevadel kella 17-ni. Soovitav on koormale järele tulla oma transpordiga, kuid suuremate koguste puhul saab Tallinna Jäätmekeskuselt tellida ka transpordi (hinnaga 1,2 eurot kilomeeter). Transpordisooviga tellimused tuleb saata kirjalikult aadressile info@jaatmejaam.ee.
Kuigi Pärnamäe jäätmejaama kompostimisväljakul toodetud kompost on sõelutud, võib see siiski sisaldada ka väikesed klaasi- või plastikutükke. Põhjuseks on see, et kalmistul kiputakse haljastujäätmete hulkaviskama küünlaümbriseid, kastmispudeleid või joogitaarat. Seetõttu on kompostiga toimetades soovitav kanda kindaid.
Kõik Tallinnas tegutsevad jäätmejaamad – Pärnamäe (Ristiaia tee 8), Rahumäe (Rahumäe tee 5a), Pääsküla (Raba tänav 40) ja Kopli (Paljassaare põik 5) võtavad elanikelt vastu leheprahti ja muid haljastujäätmeid. Ühekordsel toomisel saab Tallinna elanik tasuta ära anda 0,6 kuupmeetrit haljastujäätmeid ehk kuus 100-liitrist kotti. Andes aia- ja haljastujäätmeid Tallinna jäätmejaamadesse võib olla kindel, et sellest valmib sertifitseeritud kompost, mida on hiljem võimalik taas aias kasutada.