Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Pühapäeval on sissepääs Tallinna muuseumidesse tasuta

Sel pühapäeval, 7. augustil ehk muuseumipühapäeval on sissepääs Tallinna linnale kuuluvatele muuseumidesse tasuta.

Tasuta muuseumipühapäev on Tallinna linna algatus, et pöörata enam tähelepanu muuseumide igapäevasele tegevusele ja linna rikkalikule kultuurielule ning parandada selle kättesaadavust nii tallinlastele kui ka Tallinna külalistele.
Alates 2022. aasta märtsist on sissepääs Tallinna linnale kuuluvates muuseumites iga kuu esimesel pühapäeval külastajatele tasuta. Järgmine muuseumipühapäev on 4. septembril. 
Tasuta saab külastada Tallinna Linnamuuseumi filiaale. Nende hulka kuuluvad vanalinnas Tallinna linnaelumuuseum (Vene 17), fotomuuseum raevanglas raekoja taga (Raekoja 4/6), Kiek in de Köki kindlustustemuuseum (Komandandi tee 2) ja Tallinna vene muuseum (Pikk 29a). Kesklinnas saab tasuta külastada veel fotomuuseumi Jaani seegi galeriid Rävala puiestee ja Tornimäe tänava nurgal (Väike-Pääsukese 5).
Samuti pääseb tasuta Kalamaja muuseumi (Kotzebue 16). Tasuta muuseumipühapäevade algatusega on liitunud ka Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum, mis asub Kultuurikatla lähedal Kalamajas (Kursi 5), ja Kaja kultuurikeskuse galerii Mustamäel (Vilde tee 118).
Kadriorus on muuseumipühapäeval külastajatele vaba pääs Miiamilla lastemuuseumi (Koidula 21c), Peeter I majja (Mäekalda 2) ning Tallinna kirjanduskeskuse alla kuuluvasse Eduard Vilde muuseumi (Roheline aas 3), Mati Undi muuseumi (Koidula 17) ja A. H. Tammsaare muuseumi (Koidula 12a) Kadriorus.