Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Räägu pargi rekonstrueerimine

Teisipäeval, 20. septembril kell 18:00 toimus Räägu pargis Kristiine elanikelt kogutud ettepanekute ja ideede põhjal koostatud pargi rekonstrueerimistööde projekti tutvustamine.

Räägu park pakub rohelise ja uudse puhkealana puhkamise ja vaba aja veetmise võimalusi nii eakatele, noortele kui ka väikelastele. Selleks, et Räägu parki muuta veelgi atraktiivsemaks ning pargimiljööd hubasemaks, on plaanis kaasajastada pargi atraktsioone ja kasutusvõimalusi.
Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe sõnul populaarne Räägu park Kriistiine linnaosa südameks, kuid tänaseks on mitmed pargi elemendid väsinud. „Räägu park on linnaosa üks olulisemaid investeeringuid nii sellel kui ka järgmisel aastal. Oleme seadnud prioriteediks korrastada ka teisi parke, haljasalasid ja hoove, et meie elanikel oleks rohkem õuesveetmise võimalusi,“ kinnitab Riibe.
„Pidevalt täiendame parke uute mänguväljakutega üle kogu Tallinna, et mõnusad haljasalad koos mitmekesiste aja veetmise võimalustega oleks võimalikult paljude meie linna elanike kodude läheduses. Viimastel aastatel on uuenduskuuri läbinud pargid mitmes Tallinna linnaosas, nüüd on järg Kristiine ja Räägu pargi käes,“ ütles Tallinna abilinnapea Vladimir Svet.

Ellu plaanitakse viia järgmised muudatused:

• Maastikuarhitektuurse kontseptsiooni põhisõnaks on perekond. Pargi põhiplaaniline lahendus tuleneb muna ja pesa kujust. Ideelahendus on viidud pargi keskossa ja on säilitatud osaliselt olemasolevate mängualade asukohad ning arvestatud olemasoleva kõrg- ja madalhaljastusega.
• Pargi ala on jaotatud viieks osaks: 1-3-aastaste ja koolieelikute ala, noorte ala ning jõulinnak, eakate ala, mediteerimisaas ja keskpunkt.
• Mediteerimisaas ja eakate ala on pargi kõige rahulikum ala, kuna seda eraldavad muudest aladest madal- ja kõrghaljastus või linnamööbel. Mediteerimisaasale on projekteeritud ellipsikujulisi niitmata alasid kevadiste sibullilledega, mis loovad aasale liigendatust ja hubasust.
• Pargi põhjaosa on projekteeritud harva niidetavaks alaks, millega tugevdatakse ökosüsteemi, tagatakse ohutus lastele ning summutatakse Räägu tänava müra.
• Pargi funktsionaalne toimivus säilitatakse. Alles jäävad olemasolevad teekoridorid, laste mängualad ja suuremad muruplatsid. Üldmulje loomisel on lähtutud looduspõhistest materjalidest ja värvitoonidest.
Väljakut saab talvisel aastaajal kasutada ka uisuväljakuna ning puitterrassiala liumäena. Väikevormid on projekteeritud selliselt, mis toetavad ideelahendust.


Selle projektiga saab tutvuda SIIN.
Asendiplaan
Istutusplaan

Lisainfo Olly Välk 645 7118 olly.valk@tallinnlv.ee 
Teie arvamus on meile oluline!