Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinnas vahetus linnavõim, Kristiine saab uue linnaosavanema

Tallinnas vahetus linnavõim, Kristiine saab uue linnaosavanema

Viimastel nädalatel on toimunud Tallinna linna juhtimises suured muudatused. Linnavolikogu eilse erakorralise istungi tulemusel vahetus linnapea ning suurem osa abilinnapeasid ja linnaosavanemaid.

Eesti Keskerakonna ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna senise koalitsiooni, mis püsis alates 2021. aasta novembrist, vahetas välja nelja erakonna võimuliit, kuhu kuuluvad Erakond Eesti 200, Isamaa Erakond, Eesti Reformierakond ja Sotsiaaldemokraatlik Erakond.

26. märtsil hääletas Tallinna linnavolikogu 41 liiget keskerakondlasest linnapea Mihhail Kõlvarti umbusaldamise poolt. Kuna Tallinna linnavolikogus on 79 liiget, oli umbusalduse avaldamiseks vaja 40 volikogu liikme poolthäält. Oma hääle andsid Isamaa, Eesti 200, Reformierakonna ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioonide liikmed, lisaks neile ka kolm fraktsioonitut saadikut ning üks liige EKRE fraktsioonist. Samas valiti linnapea asendaja, kelleks sai 40 häälega sotsiaaldemokraat Madle Lippus.

14. aprillil valis Tallinna linnavolikogu kolmandas hääletusvoorus linnapeaks sotsiaaldemokraat Jevgeni Ossinovski. Ossinovski kogus 41 häält, teda toetasid Eesti 200, Isamaa, Reformierakonna ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioonid ning lisaks neile ka kolm fraktsioonitut saadikut ja üks liige Keskerakonna fraktsioonist.
Pärast kolmandat hääletusvooru taotles Keskerakonna fraktsioon hääletustulemuse tühistamist, sest Mihhail Kõlvarti sõnul tegi üks volinik enda hääletussedelist pilti, kuid linnavolikogu hääletas selle ettepaneku maha. Sellega lõppes Keskerakonna valitsemisaeg Tallinnas, mis oli kestnud järjepanu alates 2005. aasta novembrist.

Koos uue linnapea ametisse nimetamisega lõppesid automaatselt seniste abilinnapeade ning linnaosavanemate volitused. Ühtlasi kiitis volikogu samal istungil heaks linnavalitsuse suuruse (kuhu kuulub senise seitsme asemel nüüdsest kaheksa abilinnapead) ning kinnitas ametisse uued abilinnapead.

Linnaplaneerimise abilinnapeaks valiti Madle Lippus (Sotsiaaldemokraatlik Erakond), spordi, kultuuri ja korrakaitse abilinnapeaks Kaarel Oja (Sotsiaaldemokraatlik Erakond), haridusvaldkonna abilinnapeaks Aleksei Jašin (Eesti 200), ettevõtluse abilinnapeaks Margot Roose (Eesti 200), transpordivaldkonna abilinnapeaks Kristjan Järvan (Isamaa), sotsiaalvaldkonna abilinnapeaks Karl Sander Kase (Isamaa), keskkonna ja kommunaalteemade abilinnapeaks Pärtel-Peeter Pere (Reformierakond) ning linnavara abilinnapeaks Viljar Jaamu (Reformierakond). Linnavolikogu uueks juhiks nimetatakse kuuldavasti Sander Andla (Reformierakond).

13. aprillil avaldatud Tallinna uue linnavõimu koalitsioonileppes seisab, et linnaosavanemate kohad jagatakse parteide vahel järgnevalt: Sotsiaaldemokraatlik Erakond (Nõmme ja Lasnamäe), Eesti Reformierakond (Kesklinn ja Pirita), Isamaa Erakond (Mustamäe ja Haabersti) ning  Erakond Eesti 200 (Põhja-Tallinn ja Kristiine). Kristiine Lehe trükkimineku ajaks polnud Kristiine uue linnaosavanema nimi veel teada. Seni täidab linnaosavanema kohuseid haldussekretär Õrne Suur.
*
Kristiine senine linnaosavanem Jaanus Riibe (Keskerakond) oli selles ametis kuus ja pool aastat, alates 2017. aasta novembrist. Kristiine Linnaosa Valitsuse kollektiiv tänab teda pikaaegse ja pühendunud töö eest linnaosavalitsuse juhtimisel ning soovib talle suuri kordaminekuid kõigis järgmistes ettevõtmistes!