Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Tondi raudteeülesõidu eritasandilise ristmiku rajamiseks kuulutati välja hange

Käesoleval aastal alustatakse Tondi eritasandilise raudteeülesõidu ehitusega. Pakkumisi on võimalik esitada kuni 13. veebruarini.

Möödunud aasta kevadel tutvustati Tondi eritasandilise ristmiku projekti kogukonnale, et saada kohalikelt elanikelt tagasisidet ning saada ettepanekuid võimalikeks täiendusteks. Tänaseks on projekt valmis ja 27. detsembril kuulutati välja hange Tondi raudteeülesõidu eritasandilise riste rajamiseks.

Rekonstrueerimise käigus ehitatakse ümber olemasolev Tondi tänava raudteeülesõit ning rajatakse uus raudteealune läbisõit, mis muudab eelkõige kergliiklejate ja jalakäijate liiklemist oluliselt turvalisemaks.
 
Rekonstrueerimisel uuendatakse Tondi tänavat umbes 300 meetri ulatuses – ehituse käigus saavad uuenduse Kotka tänava lõik Tondi tänavast kuni Tedre tänavani. Lisaks projekteeritakse ja uuendatakse maa-alused tehnovõrgud, rajatakse LED-tehnoloogial põhinev tänavavalgustus ning ülekäiguradade erivalgustus, samuti uuendatakse olemasolevaid ja rajatakse uusi tehnovõrke.

Rekonstrueerimise käigus rajatakse 2,5-3,5 meetri laiused kõnniteed ning uuendatakse ligipääs raudtee ooteplatvormile.
 
Haljastustööde istutatakse üle 200 erineva taime või puu: nende hulgas pärnad, vahtrad, amuuri toomingad, tömbilehised viirpuud, iluõunapuud, mägimännid ja kääbus mägimännid.

„Soovime mitmes kohtas üle linna ehitada raudteealused kergliiklejate tunnelid ning Tondi ristmik on nende seas esimene. Tondi raudteeülesõit on plaanis ehitada kahetasandiliseks, et see oleks turvalisem eeskätt kergliiklejatele, aga ka kõigile teistele,“ ütles Tallinna abilinnapea Vladimir Svet. „Praegu ristuvad raudtee ja sõidutee samal tasandil ja näiteks veokitele ja bussidele on parempööre üsna keeruline. Ristmiku muutmine eritasandiliseks parandab liiklusohutust ja -mugavust märkimisväärselt,“ lisas Svet.
 
„Tondi raudteeülesõidu eritasandilise riste rajamine on Kristiine linnaosale üks kauaoodatumaid ja olulisemaid projekte sel aastal, kuna seda liiklussõlme kasutavad iga päev tuhanded inimesed,“ ütles Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe ning lisas: „Tondi asumi piirkond areneb väga kiiresti – 2018. aastal sai korda Tondi tänav lõigus Linnu teest Kotka tänavani ja 2020. aastal avati seal Tondi kooli uus ja moodne õppehoone. Samuti on viimastel aastatel toimunud piirkonnas aktiivne elamu ja ärihoonete ehitamine. Nüüd on järg jõudnud mitmetasandilise ristmikuni."

Töö tellija on Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet.

Projektdokumentatsiooni koostas OÜ Roadplan.

Ehitustööde teostamise lepinguline tähtaeg on 19 kuud alates lepingu sõlmimisest.

Hanke täpsem info on leitav siit: https://riigihanked.riik.ee/rhr-web/#/procurement/5294320/general-info