Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Kullatera Lasteaia ajalugu ja traditsioonid

Kullatera Lasteaia ajalugu ja traditsioonid

Tallinna 3. Lasteaed alustas oma tegevust 25.novembril 1950 aastal. Lasteaia ehitasid tüüpprojekti järgi ühiselt Tallinna Tuletikuvabrik, Trammi- ja trollibussitrust, riidevabrik "Keila", võrguvabrik "Püünis", Tallinna Tünnivabrik ning kompvekivabrik "Karamell".

2000 aasta 01.märtsist likvideeriti Tallinna Kesklinna Valitsuse Haridusosakond ja lasteaed arvati Tallinna Haridusameti alluvusse. Tallinna Linnavalitsuse määrusega nr 19 nimetati Tallinna 3. Lasteaed 13.veebruaril 2002 aastal ümber Tallinna Kullatera Lasteaiaks.

Alates 2007 aasta 01.märtsist ühendati Lastesõim Aasalill ja Tallinna Kullatera Lasteaed ja ühiseks nimetuseks sai Tallinna Kullatera Lasteaed (Lastesõim Aasalill töötas alates 29.detsember 1949a., mil asutuse nimetus oli Tallinna 14. Lastesõim. Lastesõim oli meditsiinilise suunitlusega ja allus Tallinna Linna TSN TK Tervishoiuosakonnale. Lastesõim oli ettenähtud 100 lapsele. Alates 1999 aastast kandis asutus nime Lastesõim Aasalill).

Ühendatud Tallinna Kullatera Lasteaed asub kahes hoones.  

Tallinna Kullatera Lasteaed on turvaline, lastesõbraliku mängu- ja õpikeskkonnaga, lapse individuaalsust arvestav  ning peret nõustav kaasaegne haridusasutus, kus väärtustatakse personali tööd.

Tallinna Kullatera Lasteaia eellugu ja tegevust aastatel 1919 - 1950 on oma TLÜ Bacalaureuse lõputöös uurinud lasteaia praktikant ja õpetajana töötanud Maarja-Liis Kangur. Lõputööd juhendas õppejõud haridusteaduste magister Mare Torm. Tallinn Kullatera Lasteaia eellooga saab tutvuda siit. Lisadena on toodud erinevad fotod, plaanid ja kirjad, nendega saab tutvuda siit.

Traditsioonid:

♦ühisüritused koos lastevanematega: mihklilaat, sügisnäitus, isade- ja emadepäeva tähistamine, jõulupeod, heategevuslikud laadad ja üritused õppeaasta jooksul

♦muusikaliste lastelavastuste etendamine aiarühmade lastega, luulehommik, lastekaitsepäeva piknik, rahvakalendri tähtpäevade üritused, perespordipäevad, laste võimlemispidu

 

Lehekülge haldab:

Piret Määr, direktor
Tel 674 82 61, e-post: [email protected] 

Viimati muudetud 21.02.2024