Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Erasmus+ kursuse „What lies behind Estonian excellent PISA test results“ külalised Kullateras

Erasmus+ kursuse „What lies behind Estonian excellent PISA test results“ külalised Kullateras

Täna külastasid Kullatera lasteaeda 7 väliskülalist Tšehhi Vabariigist, kes viibivad Eestis Erasmus+ kursuse „What lies behind Estonian excellent PISA test results“ raames. Külalised saabusid meile koostöös Multilingua Keelekeskusega.

Kohtumist juhtis projektijuht Kärt, kes tutvustas Kullatera lasteaia ajalugu ja töökorraldust. Seejärel suunduti rühmadesse avatud tegevusi vaatlema. Liblikate rühma õpetaja Eve juhendamisel programmeerisid lapsed Blue-Boti robotit metsloomade teemalisel mängualusel liikuma, kus lapsed nimetasid loomi ja nende elupaiku. Õpetaja Mairi juhendamisel mängisid lapsed mTinyga Lotte põrandamängu. Vastavalt täringul veeretatud silmade arvule liigutasid lapsed mTiny robotit mängulaual edasi kasutades juhtkangi või kodeerimiskaarte. Lisaks tutvusid külalised Liblikate rühmas Eliis keskkonna ja selle kasutusvõimalustega.
Aasalillede rühmas on käsil projekt „Keha“. Lapsed kasutasid Ozoboti robotit veresoontel liikumiseks. Eelnevalt oli laste poolt valmistatud keha ja lisatud veresoontele koodid Ozoboti aeglasemalt ja kiiremini liigutamiseks. Mikroskoopide abil sai uurida enda nahka, veresooni, juukseid ja teisi kehaosasid. Aasalillede rühma õpetajad Signe ja Ave tutvustasid külalistele rühma blogi.


Magdaleena 11 majas kasutasid Ritsikate rühma lapsed õpetajate Anžela ja Merili juhendamisel maastikurobotit ja Spherot ajas rändamiseks. Ritsikate rühmal on käsil projekt „Ajamasin“ ning Sphero robot liikus laste juhtimisel erinevate Keskaja ja Vana Egiptuse teemapiltide juures. Lõpuks otsisid lapsed metallidetektori abil arheoloogilisi leide.

Saalis oli külalistel võimalik ise käed-külge panna ja proovida erinevaid haridusroboteid kasutada. Projektijuht Kärt andis lühikese ülevaate Sphero Indi, mTiny, Intelino nutirongi ja Dashi kasutamise võimalustest ning seejärel juba tegutseti ise katsetades erinevaid funktsioone ja robotite võimalusi. Kuna enamus külalisi töötab hoopis koolis, siis oldi eriti huvitatud robootiliste vahendite keerulisematest programmeerimisvõimalustest. Külalised olid aktiivsed tegutsejad, lahendades erinevaid väljakutseid.
#EduInnoLab Roboaias rääkis Kärt Roboaia tekkeloo ja tutvustas Blue-Boti koos käsulugejaga ja salvestavaid nutikaid seadmeid. Kohtumise lõpus joonistasid külalised Kullatera lasteaiale kingituseks Tšehhi  Vabariigi teemalise Bee-Bot ja Blue-Bot mängualuse.

Külalised olid väga vaimustuses kõikidest avatud tegevustest ja võimalusest ise praktilisi tegevusi teha ning lubasid meid eeskujuks tuua enda koolides Tšehhis.

Aitäh kõigile osalejatele meeldejääva kohtumise eest!