Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Kokkamisrõõm sõimerühmades

Kokkamisrõõm sõimerühmades

Meie lasteaia kõige nooremad lapsed sõimerühmadest on selle õppeaasta jooksul näidanud tõelist kokakunsti kasutades erinevaid PRIA projekti raames soetatud köögitehnikat!

Jaanimardikad on valmistanud vitamiinismuutit, jõulude ajal piparkooke, jäätisekokteili ja maailma maitsete nädala raames kaneelisaiakesi, mis olid laste lemmikud. Vahvlite valmistamisel olid lapsed suured abilised ning pärast taigna valmistamist küpsetasid lapsed õpetaja abiga magusad vahvlid. Kuumaõhufritüüris valmisid Jaanimardikatel tervislikud juurvilja friikartuleid ning laste lemmikud olid kartuli ja porgandi viilud. Taimelaadale valmistati küpsetamisvabasid küpsiseid, mille tegemiseks purustasid lapsed küpsised, lisasid lisandeid ja seejärel rulliti need väikesteks pallikesteks. Lastekaitsepäeva puhul valmistasid lapsed väikesed tikuvõileivad ja õppeaasta jooksul tehti mitmeid kordi küüslauguleivakesi, mille juurde valmistati ise võid.

Jaaniussikeste rühm on samuti aktiivselt kokanud ja valmistanud nii kooke kui smuutisid. Kõige rohkem meeldis lastele piparkookide valmistamine, kus kõik osalesid innukalt ja rõõmustasid koos tehtud töö üle. Lisaks piparkookidele on lapsed valmistanud jäätisekokteili, puuviljasalatit, kirjut koera kooki ja muffineid.

Lapsed on sel õppeaastal palju õppinud ja rõõmustanud iga kord, kui koos midagi maitsvat valmistatakse ning loomulikult nauditakse ka enda valmistatud toitude söömist.