Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Kullatera Euroopa Noored vabatahtliku aasta

Kullatera Euroopa Noored vabatahtliku aasta

Kullatera Lasteaed on kvaliteedimärgist omav vabatahtlikke vastuvõttev organisatsioon, kelle koostööpartner koordineeriva organisatsioonina on MTÜ EstYES.
2023-24 õppeaasta Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse agentuuri noorteprogrammide keskuse projekt nr
2021-1-LU01-ESC50-078085-E10011216 kestab ajavahemikul 13.10.2023 - 14.06.2024.

Sellel õppeaastal on Kullatera lasteaial suurepärane võimalus võõrustada kahte vabatahtlikku. 16.oktoobril tuli Kullaterasse tööle teine vabatahtlik 
Cédric Koch, kes on pärit Luksemburgist, väiksest linnast nimega Wasserbillig. 
Cédric tegutseb peamiselt Kullatriinude rühmas õpetaja Mari hoolival juhendamisel, kuid vajadusel tuleb appi ka teistele rühmadele. Cédric on 20-aastane noor mees, kes on avatud meelega ja näeb igas väljakutses võimalust isiklikult kasvada ja areneda.

Cédric kirjeldab ennast ja ootusi enda vabatahtliku aastale järgnevalt:
Tere! Minu nimi on Cédric ja ma tulen väikesest Wasserbilligi linnast, mis asub Luksemburgi idaosas. Olen 20-aastane ja luksemburgi keel on mu emakeel, aga räägin väga hästi saksa ja inglise keelt, veidi ka prantsuse keelt. Vabal ajal meeldib mulle sõpradega korvpalli mängida ja ka rulaga sõita. Armastan loomi, olen kassi- ja koerainimene ja mulle meeldib nad välja jalutama viia, kuigi mul pole koeri. Aga minu kodus on meil 4 kassi.
Minu lemmik Luksemburgi roog on „kniddelen“ ja parimad on vanaema tehtud. Olen ise lühikest aega restoranis töötanud. Samuti lõbus fakt, et elan Moseli jõe ääres ja üle jõe on Saksamaa.
Mulle meeldib olla osa meeskonnast ja olla inimestega. Mulle meeldib lastega töötada, iga laps on ainulaadne ja erinevate vajadustega. See mitmekesisus täidab mind rõõmuga ja kui vabatahtliku aasta läbi saab, tahaksin proovida ka haridustöötajaks saada. Kui rääkida mõnest ideest või projektist, siis mulle meeldib neist osa saada, seepärast otsustasin siin olla ja olla vabatahtlik. Olen ühe korra perega Eestis käinud ja mulle meeldis siin.
Minu eesmärk vabatahtlikuks aja jooksul Teie Lasteaias on ennast paremini tundma õppida, sest olen esimest korda välismaal. Samuti on minu eesmärk teha tööd siin lasteaias nii hästi ja huvitavalt, kui suudan.

Hello! My name is Cédric and I come from small town Wasserbillig which is located in eastern Luxembourg. I am 20 years old and Luxembourgish is my mother language, but I speak very good German and English, also a little bit of French. On my free time I like to play basketball with my friends and also I like to skateboard. I love animals, I am a cat and dog person and I like to take them out for a walk, although I have no dogs. But at my home, we do have 4 cats.
My favourite Luxembourgish dish is „kniddelen“ and best are made by my grandmother. I have been cook for a short time in a restaurant. Also fun fact that I live by the river Moselle and across the river is Germany.
I like to be part of a team and be with people. I like to work with kids, every child is unique and has different needs. This diversity fills me with joy and when my volunteer year is over, I would like to try to be an educator also. When it comes to some ideas or projects, I like to be part of them, that is why I choosed to be here and be a volunteer. I have been in Estonia one time with my family and I liked here.

My goals for volunteer time in your Kindergarten is to know myself better, because it is my first time to be abroad. Also my goal is to do the work here in kindergarten as good and interesting as I can.

Vabatahtlike saabumine toob meie lasteaeda positiivse elevuse ja loob soodsa keskkonna, kus erinevad kultuurid saavad kohtuda ja õppida üksteiselt. Loodame, et see kogemus jääb lastele meelde kui avastusterohke ja maailmapilti avardav ajajärk nende lapsepõlves.

Projekti toetab Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse agentuur Erasmus+ programmist.
Cedric_0.jpg