Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Kullatera koristas maailma

16. septembril oli taas Maailmakoristuspäev ehk World Cleanup Day, mis toimus kuuendat korda. Tallinna Kullatera lasteaia lapsed ja õpetajad on juba terve nädala tegelenud maailma puhtamaks tegemisega.

Maailmakoristuspäev on üks suurepärane võimalus juhtida noorte tähelepanu keskkonnaprobleemidele ja meie endi tarbimisharjumustele. Eestis keskendutakse Maailmakoristusel eelkõige hajusalt paiknevale väiksele ja nähtamatule prügile – korjame üles kõik suitsukonid, pudelikorgid ja pakendid. Väikeprügi on looduskeskkonnale üllatavalt ohtlik, sest koguseliselt on seda kordades rohkem kui suuri prügihunnikuid metsas ning samas on see võrdlemisi märkamatu. Samuti ei jõua loodusesse sattunud väikeprügi tõenäoliselt mitte kunagi prügilasse või sorteerimiskeskusse – see jääb sinna aastakümneteks või jõuab mõne linnu või looma toidulauale.

Enne teele asumist räägiti rühmas läbi ka erinevad ohud prügi korjamisel ning tuletati meelde, millal peaks kindlasti õpetaja kutsuma. Lisaks mängiti osades rühmades ka prügisorteerimise mängu ning arutati kas ja kuidas lapsed kodus prügi sorteerivad. Seejärel panid suured ja väikesed Kullaterad kindad kätte, võtsid kotid kaasa ja meie abil on saanud vähemalt lasteaia ümbrus palju puhtamaks.

Võrreldes eelmiste aastatega oli prügi vähem ja selle üle on meil ainult hea meel!