Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Kullaterad peredega loodusmatkal Lahemaal #liikuvusekuu

Kullaterad andsid 2022-23 haridusasutuste loodus- ja keskkonnahoiu teema aastale väärika avapaugu Lahemaa rahvuspargis lasteaia liikumisprojektiga "Loodusmatk koos peredega läbi nelja aastaaja".

Laupäeva, 24.septembri hommikul kogunesid lasteaia juurde looduse- ja liikumishuvilised, et suunduda järjelt juba 5-le Kullatera perede loodusmatkale. Seekord viis teekond töötajad-pered bussi ja autodega Lääne-Virumaale Lahemaad uudistama.

Rahvuspargi südames Palmses, mõisa endises tõllakuuris, asub Lahemaa rahvuspargi Külastuskeskus, kus vaatasime tutvustavat näitust ning Eesti suurima ja vanima rahvuspargi slaidiesitust. Kohaliku giidi Anne Kurepalu eestvedamisel sai tutvuda Muinastaide Kojas unikaalsete kaljujooniste koopiatega ja töötoas ka ise koopiaid teha: 4-le graniitplaadile on süvistatud ca 6000 aastat tagasi tehtud kaljujooniseid: paat, luik, jõumees ja luigetibud. Paberi nende peale pannes sai rasvakriitidega endale koopia valmistada. 

Kullateradele avas uksed Palmse mõisa inglise stiilis park, kus soovijaid said jalutada mõisaalleedel ja looduslikus metsas, tutvuda palmimaja ja õunaaiaga,  seigelda labürindis ja nautida rahilikku sügisest värviküllust. Pered said loodusega tutvudes mängida metsabingot, otsides huvitavaid putukaid, kõveraid puuoksi, erinevaid puulehi ja täites ülesandeid, et saada kokku kõik 24 bingoruutu. Tegusale seltskonnale jätkus harivaid, sportlikke ja nutikaid tegevusi kuni lõunani.  Peale matka said pered erinevate nutikate binoklite ja mikroskoopidega uurida lähemalt pargi kirevat elurikkust.

Ürituse lõpetas keskpäeval ühine piknik mõisapargis. Lasteaed kostitas matkajaid pirukate ja joogiga ning kõik osalejad avasid oma piknikukorvid kehakinnituseks.
Täname giid Anne Kurepalu, kes laupäeval Kullateradele Lahemaa külastuskeskuse ja Palmse mõisapargi uksed avas, toitlustajat Mervir OÜ, kes küpsetas maitsvad pirukad ja  firmat 1bussirent, kes huvilisi sõidutas.

Tunnustame 140 osalejat ja kohtume juba Kullatera talvematkal.