Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Kullaterade maitserohke rännak maailma

Kullaterade maitserohke rännak maailma

2023/24 õppeaasta on pühendatud erinevatele keeltele ning kultuurile ning sellega seoses toimus 18.03-22.03.2024 meie lasteaias „Maailma maitsete“ nädal. Iga päev valmisid erinevad toidud rühmades ja maja täitus imeliste lõhnadega. Loosi teel saadi endale riik, mille kööki avastama asuti.

Kõige nooremad Jaaniussikesed valmistasid Tinginys´t ehk kirjut koera Leedu moodi ja pisikeste Jaanimardikate valmistatud Saksamaa kaneelirullid täitsid kõik ruumid imelise kaneelilõhnaga.
Ritsikate rühma küpsetatud Ukraina vareenikud koos sibula-hapukoorekastmega olid väga maitseküllased. Lepatriinude rühma lapsed valmistasid Eesti mustast leivast küüslauguleivakesi, sinna juurde maitserohelisega võileivamääret ning ka kodumaist kamajooki.
Liblikate rühm avastas Soome maitseid ja valmistas imehea leibjuustu-puuviljasalati vaniljekastmega, mis sulatas südameid oma õrna maitsega. Mesimummude rühmas valmistas iga laps minipitsa, millele sai lisada oma maitsele vastavaid komponente.
Kullapaide valmistatud Prantsusmaa krepid viisid meid otse Pariisi tänavakohvikutesse, kus saab nautida elu ja head toitu. Aasalillede rühma köögis valmis ameerikapärane brownie, mis oli patuselt hea! 
Kullatriinud valmistasid Hispaania Basque juustukooki, mis tuli magus ja imemaitsev.

Lisaks kokkamisele uurisid nädala jooksul kõik rühmad täpsemalt loosi teel saadud riigi kohta - keel, sümboolika, kombed, tantsud jne. Kullatriinude rühmas käis lausa külas Hispaanlanna Angela, kellega koos õpiti hispaaniakeelseid sõnu ja flamenkot tantsima.

Täname kõiki rühmi nende suurepäraste roogade eest ning loodame, et see kogemus jääb meie lastele meelde kui üks unustamatu ja maitserohke seiklus üle maailma köökidesse!

Järgmise korrani!