Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Lastekaitsepäev Kullatera lasteaias

Lastekaitsepäev Kullatera lasteaias

1.juuni on rahvusvaheline lastekaitsepäev, mille eesmärgiks on juhtida tähelepanu laste heaolule ja õigustele ning laste kaitsmise tähtsusele. Eestis tähistatakse lastekaitsepäeva alates 1990. aastast Eesti Lastekaitse Liidu eestvedamisel. Kullatera lasteaed tähistas lastekaitsepäeva erinevate toredate tegevustega, mille peamiseks eesmärgiks oli pakkuda lastele eriline, lõbus ja meeldejääv päev.

Lasteaia kõige nooremad Jaaniussikesed ja Jaanimardikad tähistasid lastekaitsepäeva piknikuga. Jaaniussikeste rühma lapsed meisterdasid käevõru ja küpsetasid rabarberikooki. Lisaks rabarberikoogile maiustasid Jaaniussikesed piknikul mahla ja müslibatoonidega. Jaanimardikate rühm valmistas piknikul maiustamiseks kosutava jäätisekokteili.

Mesimummude rühm pidas lastekaitsepäeval pikniku Kadrioru pargis. Lisaks pikniku pidamisele said lapsed mängida mänguväljakul ja koos mängiti erinevaid põnevaid mänge.
Liblikate rühm pidas koos vanematega õppeaias aastalõpu pikniku lastekaitsepäeva ja õppeaasta lõpu tähistamiseks.

Aasalillede rühm tähistas lastekaitsepäeva pannkoogipeoga õppeaias. Koos lastega tehti pannkoogitainas ning õues sai iga laps küpsetamist proovida. Koogid aitas kuldseks küpsetada pannkoogimasin, millega küpsetamine oli imelihtne. Kooke serveeriti koduste mustika-, kirsi- ning maasikamoosiga ja kõrvale jõid lapsed rabarberi-piparmündi maitsevett. Aasalilled mängisid ka erinevaid mänge (kuum kartul, eeslile kinnisilmi saba lisamine). Iga laps jagas ka oma mõtteid lastekaitsepäeva kohta.

Lastekaitsepäeval vahetasid Kullatera Magdaleena 11 maja rühmad hommikusöögiks ja hommikupoole mänguks rühmad. Lastele pakkus põnevust teises rühmas koos selle rühma õpetajatega tegutsemine. Laste tagasiside, kui nad naasid enda rühma „Mulle nii meeldis teises rühmas“- Kullatriinude rühma laps Loreen. Mõni laps tõdes, et enda rühmas on ikka parem olla. Pärast vahvat vahetust kogunesid kõik neli rühma õue, kus Ritsikate rühma õpetaja Merili andis lastele juhised järgnevateks õuetegevusteks. Rühmasid ootas 5 meetri pikkune ühispildi joonistamine kriitidega, seejärel tasakaalu ja rühma koostööd proovile panevad tegevused jalgpalliväljakul. Järgmiseks liikusid lapsed enda õpetajatega maalima puude vahele ülespandud pakkekilele, millele järgnes jalgpallislaalom. Kui rühmad tegevustega lõpetasid, istusid kõik neli rühma koos kokku, et süüa üks imemaitsev müslibatoon ning seejärel tantsida vahva muusika saatel. Lastel oli tõeliselt vahva koos tegutseda ning seda tähtsat päeva teiste rühma laste ja õpetajatega jagada.

Kullatera laste lastekaitsepäev oli täis naeru ja lusti.