Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Läti televisioon tutvus Kullateras robootikaga

Läti televisioon tutvus Kullateras robootikaga

Täna külastas Kullatera lasteaeda Läti perekond, kes teevad Lätis juba seitsmendat aastat telesaadet „Mēs ar brāli kolosāli“ noortele ja teistele peredele.

Telesaade „Mēs ar brāli kolosāli“  kasvas välja perekonna huvist ühiselt midagi teha ning osutus väga populaarseks. Kullatera külastasid Ieva ja ta isa Felikss. Ieva oli 8- aastane, kui nad seda projekti alustasid ja nüüdseks on nad Lätis väga tuntud. Lisaks on neil oma Youtube ja Facebooki konto, kuhu nad videosid lisavad.

Meie lasteaias käisid nad vaatamas ja filmimas õpetaja Mari juhitud Kullatriinude laste avatud tegevust robotitega mTiny ja Intelino nutirong. MTiny ehk Pandaga tegevuses olid lapsed eelnevalt ette valmistanud mängumati, kus olid Eesti ja Läti vaatamisväärsused. Laste ülesandeks oli programmeerida mTiny liikuma enda valitud kahele Eesti vaatamisväärsusele ja seejärel liikuda üle piiri Lätti. Programmeerimiseks kasutati juhtpliiatsit ja koodikaarte.
Intelino nutirongiga tegid lapsed suurele Eesti kaardile raja, kus pidid sõitma läbi erinevate Eesti linnade. Raja ehitamine pakkus lastele palju põnevust ja kasutati loovat mõtlemist. Seejärel programmeeriti rongi liikumist aktiivklotside abil.

Lisaks tutvusid nad innovatsioonilaboriga #Roboaed ja tegid intervjuu projektijuhi Kärdiga. Rääkisime robootikast, lastega tegevuste läbiviimisest ja koostööst lastevanematega. Robootliste vahenditega toimetamine muudab lasteaia õppe- ja kasvatustegevuse põnevaks ja kaasaegselt mänguliseks. Lapsed omandavad teadmised robootikast ja nutiseadmetest kiiresti, ja neile meeldib, kui nad saavad oma kätetöö panna häält tegema ja liikuma. Õpetajate sõnul mõjutab robootikaga tegelemine kõige rohkem laste loovuse ja innovaatilisuse arengut ning  suurendab nende koostööoskust.

Külalised olid väga vaimustuses meie tegemistest, roboaiast ja sellest, et lapsed nii varakult õpivad tuleviku oskusi ning kõike seda mängides. Saadet on võimalik näha alates 10.septembrist kell 9:00 ReTV´s.