Liblikate rühma õppekäik Saula Siniallikatele
Veel enne, kui lumi taas maapinda kattis, käisid Liblikate rühma lapsed uudistamas, kuidas tekivad allikad ja kuidas vesi jõuab jõgedesse ja järvedesse. Seekord viis nende teekond Harjumaale Saula külla, kus asuvad põnevad Siniallikad.
Need koosnevad kolmest allikast – Mustallikast, Valgeallikast ja Siniallikast – ning moodustavad iidse pühapaiga, kus kehtivad erilised reeglid. Siniallikatele sisenedes tuli jätta maha kõik pahad mõtted, olla hingelt puhtad ning käituda metsas lugupidavalt. Metsas liikumine nõudis tähelepanelikkust: oksakeste murdmine, valju häälega rääkimine ja looduse häirimine on keelatud. Iidsest ajast saadik valvab allikaid salapärane Siniallika Tölp, kes hoiab sealset rahu ja tasakaalu.Tormine sügis oli metsas jätnud oma jälje – paljud puud olid maha langenud, pakkudes lastele vahvat ronimist ja uurimisrõõmu. Lisaks allikate selgele veele uudistasime ka pehkinud kännu sisu ja vahvaid habesamblikke. Imetlesime toredaid puuseeni ja vaatasime huviga üraski uuristatud puud. Õppisime eristama kuusepuud ja tundsime ära musta-valgekirjulise kase.
Seejärel uurisime allikaid ja ohverdasime ohvrianni – mündi, mille järel proovisime selget, külma ja kristalselt läbipaistvat allikavett. Loomulikult ei möödunud retk ilma piknikuta – mugava istekoha leidsime suure vana kuuse tüvelt, kus kosutasime end ja puhkasime matkajalgu. Ka ilm soosis meid, pidades vihmapausi just sobival hetkel.
Liblikate rühma hommikupoolik Siniallikate juures oli täis looduse ilu, pakkudes teadmisi, seiklusi ja rõõmu värskes õhus.
Liblikate õpetajad Mairi ja Helena