Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Projekti „Say Hello to the World“ viimane videokohtumine – Hüvastijätt

Projekti „Say Hello to the World“ viimane videokohtumine – Hüvastijätt

Kullatriinude rühm osales 2023/2024 õppeaastal rahvusvahelises projektis „Say Hello to the World“. Täna toimus nende projekti viimane videokohtumine sõpradega Sloveeniast, „Osnovna šola Štore“ 1.b klassist.

Kullatriinude rühma laste viimane rahvusvahelise projekti "Say Hello to the World" kohtumine oli teemal "Hüvastijätt". Partnerlasteaiale lehvitati viimast korda virtuaalselt, olles saanud läbi selle projekti palju uusi kogemusi. Kahjuks saatsid viimast kohtumist heliprobleemid, kuid hoolimata sellest oli kohtumine tore ning lapsed vahetasid naeratusi ja lehvitusi nüüdseks juba tuttavate lastega. Eriline hetk oli ka projekti hümni kuulamine ja ühise kunstiteose näitamine.

Projekti jooksul õpiti tundma Sloveenia kultuuri ja traditsioone, mis rikastasid laste maailmapilti ja avardasid nende silmaringi. Kullatriinude rühmas oli näha, et lapsed olid esialgu häbelikud, kuid said iga videokõnega enesekindlust juurde ja näitasid üha julgemalt enda kunsti, esitasid tantse ja laule sõpradele Sloveeniast. Kullatriinude laste jaoks oli kõige „šokeerivam“ hetk see, kui saadi teada, et Sloveenial ei olegi samasugune hümn nagu meil. Lapsed õppisid läbi projekti palju rohkem enda, oma sõprade ning oma riigi ja Sloveenia kultuuri kohta.

Lisaks projekti tegevustele saatsid Kullatriinud Sloveeniasse sõbrapäeva kaardi ja projekti lõpukingituse ning ka 1.b klassi lapsed saatsid neile vahvad kingitused posti teel, mis rikastas seda kogemust veelgi.

Lapsed ütlesid projektis osalemise kohta:
Siim: „Minu lemmikosa oli õppida sloveeniakeelseid sõnu, näiteks Zdravo ja Adijo.“
Victoria: „Mulle meeldis kõige rohkem videokõnes lastega tantsimine ja laulmine!“
Rait: „Mulle meeldis see osa, kui me õppisime Sloveenia kohta, vaatasime pilte ja joonistasime.“
Remi Hendrik: „Mulle meeldis Eesti laulu „Pesapuu“ laulmine Sloveenia lastele, kui me oma riigi teemal rääkisime.“
Nora: „Mulle meeldisid kõik tegevused selle projekti jooksul!“

Täname kõiki lapsi ja Kullatriinude õpetajaid, kes selle projekti edukaks tegid ning aitasid lastele luua mälestusi, mis jäävad kauaks meelde. Täname ka meie partnerlasteaeda suurepärase koostöö eest ja loodame, et lapsed saavad tulevikus veelgi uusi ja huvitavaid projekte kogeda.

Soovime kõigile toredat suve!