Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Prügihunt õpetas Kullatera lapsi jäätmeid sorteerima

Prügihunt õpetas Kullatera lapsi jäätmeid sorteerima

Täna käis Kullatera lasteaia lastel külas Prügihunt õppeprogrammiga "Jäätmetekke vältimine ja vähendamine, kordus- ja taaskasutamine ning jäätmete liigiti kogumise harjumuse kujundamine". Õppeprogrammi eesmärk on tõsta laste keskkonnateadlikkust õpetades neile eakohaselt jäätmetekke vältimist, jäätmete liigiti kogumist ja ringmajanduse põhitõdesid.

Prügihunt jagas enda teadmisi jäätmete liigiti kogumise ning taaskasutuse kohta. Prügihundi külastus toimus Euroopa jäätmetekke vähendamise nädala raames, mis toimub 18-26.november. Nädala raames kutsutakse inimesi üles jäätmeteket vältima ning ressursse säästlikult kasutama. Nädala eesmärk on teadlikkuse tõstmine jäätmetekke vähendamise osas.

Prügihundi õppeprogramm toetab koolieelsete lasteasutuste õppekava, mille eesmärgiks on alushariduse raames toetada laste individuaalsust, loovust ja mängu kaudu õppimist. Lapsi õpetatakse programmi raames suhtuma loodusesse vastutustundega, teadvustama keskkonnaprobleeme, mõistma inimese ja keskkonna seoseid ning tegutsema loodust ja keskkonda säästes. 

Meie lapsed on nüüd palju teadlikumad prügi sorteerijad, suhtuvad loodusesse vastutustundega ning tegutsevad loodust ja keskkonda säästes. Lisaks sai iga laps kingituseks õppematerjali, kus saab värvida keskkonnateemalisi pilte ning lahendada lihtsamaid keskkonnaalaseid ülesandeid.

Suur aitäh Prügihundile ja tema abilisele õpetliku hommikupooliku eest!