Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Uudised

Täpsem otsingLihtsam otsing
Piparkoogimaagia.jpg

Piparkoogimaagia Kullateras

Piparkook on kook või küpsis, mis on valmistatud siirupiga magustatud ja tugevasti vürtsitatud tainast. Ehkki piparkooke müüakse hulgaliselt ka poes, on Eestis endiselt levinud komme valmistada neid kodus. Jahus õhukeseks rullitud tainast lõigatakse spetsiaalsete vormide abil välja tükid; traditsioonilised piparkoogikujud on kuusk, kuusirp, täht, kuusnurk, kolmnurk jms. Ahjuplaadile laotud piparkoogid küpsetatakse praeahjus, enne seda võidakse neid pintseldada muna või piimaga. Küpsenud piparkookidel lastakse jahtuda ning seejärel kaunistatakse need glasuuriga. Piparkookide valmistamine on tavapärane ühistegevus, mille eri faasides saavad osaleda kõik pereliikmed, kuid eelkõige lapsed. /Vikipeedia/
Jana Robotexil.jpg

Robotex - planeedi suurim robotivõistlus

Robotifestival Robotex 2022 Saku Suurhallis oli korraldajate sõnul endiselt maailma suurim. Robotid võistlesid kümnetel erinevatel aladel ja kogu seda melu ümbritseb ka robootikanäitus ja toimuvad töötoad, kus saab isegi midagi meisterdada.
Mardipäev22.jpeg

Laske mardid tuppa tulla!

Mardipäev on tänini elav rahvakalendri tähtpäev. Eeskätt teame seda mardisantide ehk martide ringijooksmise tõttu, kuid mardipäev märgib ka sügistööde lõppu.
leivapäev22.jpg

Lasteaiaülene maitseterohke leivapäev

Kogu maailmas kannab leib sümboolset võimu. See tähendab solidaarsust, samuti võimet jagada. Leib on universaalne toode, mida leidub igas tsivilisatsioonis, igas riigis on leib ka nüüd, kolmandat aastatuhandet meil iga päev laual. Paljudele põhitoiduks, osadele luksus- või delikatesstoiduks. Leib tähendab nii palju, et väärib oma päeva. Ülemaailmne leivapäev annab võimaluse rääkida taas leiva tervislikkusest, traditsioonidest, ajaloost, tähtsusest ja tulevikust /leivaliidu kodulehelt/.
erasmus+_noored_siniseltaustal.jpg

Kullatera Euroopa Noored vabatahtliku aasta on alanud

Kullatera Lasteaed on vabatahtlikke vastuvõttev organisatsioon, kelle koostööpartner koordineeriva organisatsiooniga on EstYes. 2022-23 õppeaastal on meiega vabatahtlikku tööd nautiv prantslanna Agathe, kes töötab Kullatriinude rühmas õpetaja Johanna hoolival juhendamisel.