14. märtsil tähistasime emakeelepäeva
Emakeelepäeva tähistamine ja lipu heiskamine selleks päevaks on juba pikk traditsioon. Seoses keele ja kultuuri aastaga oli soov seda päeva ikkagi kuidagi eriliselt tähistada.
Õpetajad olid selleks päevaks planeerinud mitmesuguseid eesti keelega seotud tegevusi, mis pakuks lastele põnevust ning ühtlasi tuleks välja keele nüansirikkus.4-6aastaste pokude rühmas arutleti selle üle, mida võiksid tähendada ütlused „ nagu kuu pealt kukkunud“ või „ pea on pulki täis“ jne. Suurt elevust tekitas lastes paaris bingo. Lisaks anti sõbrale edasi „kuumi“ soove pesulõksudega.
Pisikesed Muumid said tuttavaks sõnaga emakeelepäev. Loeti liisusalme, loeti õpitud luuletusi ning saadi teada uusi sõnu.
Põnevaid ettelugemise võimalusi pakub raamat „ Lugusid kuulsatest eestlastest“ (autoriks Loone Ots). Koolieelikute rühm sai sel päeval kuulata lugu Kristjan Jaak Petersonist. Tegevuses „ Kiusamisest vabaks!“ programmiga seotud lilla karuga otsiti läbi mängu sõnu nagu sallivus, hoolivus, austus ja julgus. Arutleti ka nende tähenduse üle. Iga laps sai mõelda enda lemmiksõna, kirjutada selle sõnakaardile ning kaardi kaunistada endale meelepäraselt. Sõnad olid sügavaid väärtusi sisaldavad nagu näiteks armastus, emakeel, süda, pere jne. Lõpuks valmistuti ka osalemiseks Kanutiaia Kann 2024 teatrifestivaliks etendusega „ Tipp ja Täpp“.
Sipsikute tegevust rikastasid salvestavad pesulõksud ning kuulati, mida lõksudel öelda on. Ühiselt õpitu ka lugema liisusalmi „ Kassipojad Kiis-Miisu….“. Arutleti ka mõiste „emakeel“ üle.
direktori kt Karin Pero