Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Kohila Keskkonnahariduskeskus õpetas meie lasteaia lapsi teadlikumalt prügi sorteerima

Sel aastal on meie Rohelise Kooli programmi üheks prioriteediks „ Prügi ja jäätmed“. Seega see temaatiline tegevus „ Mida teha jäätmetega?“, mida Kohila Keskkonnahariduskeskus meile pakkus, sobis ülihasti meie eesmärkidega.

Ühel novembri hommikul oli meie kahel vanemal rühmal läbi mängiliste tegevuste võimalik kinnistada juba olemasolevaid teadmisi ning saada juurde ka uusi prügi sorteerimise teemal. Olulisel kohal oli kea see, kuidas me üldse saaksime käituda nii, et prügi nii palju ei tekiks.
Kohila Keskkonnahariduskeskusest oli kohale tulnud sealne töötaja, kes lastele prügi sorteerimise erinevaid võimalusi tutvustas. Hea oli siinkohal tõdeda, et meie koolieelikute rühm on selle teemaga juba päris hästi tuttav, kuna tegelevad rühmas prügi sorteerimisega igapäevaselt. Meil pakendikontenerit õue peal pole, siis kogutakse maja pealt perioodiliselt pakendid kokku ning viiakse need õppekäigu raames lähedal asuvasse konteinerisse.
Mingil hetkel oli rühm nagu kodulinn oma poodide, apteekide ja kodudega. Lastel oli võimalus aktiivselt tegutseda ning kaasa mõelda, kuidas jäätmed tekivad, mida jäätmetega teha-viia jäätmejaama, leiutada uusi mänguasju jne. Peale sellist põnevat tegevust oskavad lapsed nüüd teadlikumalt lauda koristada, prügi sorteerida ning ka materjale mängmiseks taaskasutada.
õppejuht Karin Pero