Abiks ürituse korraldajale
Kasulikud lingid:
- Jätkusuutlik muusikalinn - roheraider ja muusikasündmuste kontrollnimekiri
- Muusikapoliitika analüüs
- Avaliku ürituse loa taotlemine
Avalik üritus on avalikus kohas toimuv ja avalikkusele avatud lõbustusüritus, võistlus, etendus, kaubandusüritus või muu sellesarnane inimeste koosolemine.
Avaliku ürituse luba ei ole vaja taotleda üritusele, mis toimub vabas õhus ning vabaks liikumiseks ja kasutamiseks alaliselt piiratud territooriumil, ehitises või selle osas, mis on ette nähtud avalikeks kogunemisteks, välja arvatud kui see on kõrgendatud turvariskiga üritus või toimub ajavahemikus kl 22.00–6.00.
- Tallinna linna visuaalne identiteet
- Tallinna logo failid ja kasutamine
- Keskkonnahoidliku ürituse korraldamise juhend
- Tänava ajutise sulgemise loa taotlemine
- Reklaamimaksu soodustuse taotlemine
- Droonide lennutamise reeglid, käitajaks registreerimine
- Välireklaami ja teabe paigaldamise ja loa taotlemine
- Ühistranspordi kasutamine ürituse ajal
Pildistamine ja filmimine avalikus kohas
Avalikes kohtades pildistamine ja filmimine on lubatud ning üldiselt erilubasid ei vaja. Pildistamine ja filmimine ei tohi inimesi segada ning kui tegevus kedagi häirib, tuleb see lõpetada. Tallinna Transpordiametit tuleb tänava ajutise sulgemise luba taotleda juhul, kui avalikus kohas pildistamine või filmimine takistab jalakäijate liikumist või muudab ajutiselt liikluskorraldust. Eramaal võib pildistada või filmida valdaja loaga. Luba tuleb saada omanikult otse. Kommertskeskustes või vaatamisväärsustes pildistamine või filmimine vajab samuti luba, mida tuleb küsida asutuse juhilt kas eelnevalt või kohapeal.Ligipääsetavuse õppevideod
Õppevideod tutvustavad lihtsaid võtteid, kuidas üritustel, teenustel ja füüsilises keskkonnas tagada ligipääsetavus. Erivajadustega inimestele ligipääsetavuse loomine ei tähenda alati projekti kallinemist või ülemäära keerukaks muutumist. Võrdsete võimaluste loomine erivajadustega inimestele on nüanss, mille pärast ei kannata projekti ükski tahk, vaid pigem täiustub projekt tervikuna.
1. Ligipääsetav füüsiline keskkond
Füüsiline ruum meie ümber on kõige selgemini tajutav keskkond, kuhu end ette kujutada suudame. Õppevideo toob välja erivajadustega inimeste enda isiklikke näiteid, esindusorganisatsioonide nägemuse ning esmased soovitused, kuidas läbi inimese käe loodud keskkond on võimalikult iseseisvalt ligipääsetav erinevatele inimestele, kes võivad olla nii liikumis-, nägemis-, kuulmis-, kui ka intellekti puudega. Video leitav SIIN.
2. Ligipääsetav info ja kommunikatsioon
Digitaalsele keskkonnale ligipääsetavus hõlmab endas näiteks pangaülekannete tegemist või e-raamatute lugemist, aga ka meedia sisule ligipääsemist. Õppevideo annab ülevaate, milliseid lahendusi ja lähenemisviise vajavad erivajadusega inimesed, et info oleks ligipääsetav ning kuidas saab toimuda ligipääsetav kommunikatsioon. Video leitav SIIN.
3. Ligipääsetav üritus
Üritus ei pea tähendama ainult teatrietendust või välikontserti, üritus on ka seminar või töögrupi kohtumine. Ligipääsetav üritus sünnib kombinatsioonis ligipääsetava keskkonna ja ligipääsetava info ja kommunikatsiooniga. Meeles tasub pidada, et üritus tänases mõistes võib toimuda füüsilises keskkonnas, virtuaalselt või on tegemist hübriidüritusega. Õppevideos tuuakse välja, milline üritus on erivajadustega inimestele ligipääsetav ja millele peaks üritust planeerides mõtlema. Video leitav SIIN.