Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Hiina uusaasta

269604.jpgHiina uusaasta on püha, mis tähistab uue aasta algust
Hiina traditsioonilise kalendri järgi. Hiina uusaasta on
liikuv püha, mis algab 21. jaanuari ja 20. veebruari vahel ilmuva noorkuuga. Hiinas vältavad uusaasta pidustused kaks nädalat. Aja jooksul on välja kujunenud igaks päevaks kindlad traditsioonid ja käitumistavad mida hiinlased uusaasta saabumise puhul järgivad. Tavaks on kodudes põhjaliku suurpuhastuse tegemine, esivanemate külastamine. Muuhulgas kaunistatakse nii kodude kui
äride aknaid punaste paberkujukeste ja õnnesoovi salmidega, kingitakse raha punastes ümbrikes ja süüakse tuntud Hiina rahvuslikku toitu- pelmeene.

Hiina uusaastat tähistatakse lisaks paljudele
Aasia riikidele ka üleilmselt piirkondades, kus elab märkimisväärseltpalju hiinlasi nagu Singapur, Indoneesia, Malaisia, Myanmar, Tai, Kambodža, Filipiinid, Mauritius ja mitmetes Põhja-Ameerika ning Euroopa paigus. 

Tallinna Kultuuri- ja Spordiamet on koostöös Pekingi Kultuuribürooga alates 2009. aastast jaanuaris - veebruaris suurejoonelise tasuta üritusega tähistanud Hiina uue aasta saabumist. Aja jooksul on Tallinnas  käinud palju põnevaid esinejad Pekingist, kes on pakkunud tallinlastele ja linna külalistele suurejoonelist vaatemängu. Lisaks Hiina külalistele on üritustel esinenud ka Eesti draakonitantsijad, võitluskunstide harrastajad ja mitmed teised artistid. Ürituse juurde kuulub traditsiooniline tulesõu ja ilutulestik. 

Hiina uusaasta 2022 kava

Toimunud uusaastapidustuste Arhiiv

Viimati muudetud 08.02.2022