Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Hiina uusaasta 2022

HIINA UUSAASTA KAVA

Raekoja platsil 1. veebruaril kell 12.00-19.30

12.00-18.00 Tauno Kangro skulptuurigalerii kunstnikud modelleerivad veetiigri aasta puhul tiigri skulptuuri
18.00 Draakonitantsijad ja Silver Ulviku trummishow
18.05 Kõnelevad Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart ja Hiina suursaadik Li Chao.
18.15 Müstika tantsustuudio tuleshow ja trummarid
12.00-19.30 Pekingi Hiina uusaasta tähistamisele pühendatud virtuaalprogramm ekraanilt

Hiina uusaasta kujundus uus.jpg

Koroonaviiruse jätkuvast levikust tingitud reisipiiranguid arvestades on Pekingi kultuuribüroo sel aastal ette valmistanud virtuaalse uusaasta tähistamise programmi, kus tallinlaste tervitamiseks astuvad üles Hiina kuulsaimad artistid. Virtuaalne etendus kantakse üle ekraanilt Raekoja platsil. Virtuaalne tervitus on järelvaadatav SIIN

Elavas esitluses saab Raekoja platsil sel aastal näha traditsioonilist draakonitantsu, trummi- ja tuleetendust. Päeva jooksul modelleerivad Tauno Kangro skulptuurigalerii kunstnikud veetiigri aasta puhul Raekoja platsil tiigri skulptuuri, mis valatakse hiljem pronksi ning püstitatakse varasematel aastatel loodud loomaskulptuuride kõrvale Tallinna Loomaaia skulptuuride väljakule.


Hiina uusaasta on püha, mis tähistab uue aasta algust Hiina traditsioonilise kalendri järgi. Hiina uusaasta on liikuv püha, mis algab 21. jaanuari ja 20. veebruari vahel ilmuva noorkuuga. Hiinas vältavad uusaasta pidustused kaks nädalat. Aja jooksul on välja kujunenud igaks päevaks kindlad traditsioonid ja käitumistavad mida hiinlased uusaasta saabumise puhul järgivad. Tavade hulka kuulub põhjalik kodu suurpuhastus, esivanemate külastamine, akende kaunistamine punaste paberkujukeste ja õnnesoovi salmidega, raha kinkimine punastes ümbrikes, pelmeenide söömine jne. Tallinnas tähistatakse Hiina uusaastat koostöös Pekingi Kultuuribürooga juba 2009. aastast. 

Viimati muudetud 01.02.2022