Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Kalamaja muuseum

Kalamaja muuseum

Kalamaja kogukonnamuuseum asub Kotzebue 16, Tallinn.

Kalamaja kogukonnamuuseum on esimesest hetkest alates loodud ühes siinse piirkonna inimestega. Septembris 2021 avatud muuseum on hubane koht nii kohalikele kui külalistele, kus näitused ja publikuprogrammid aitavad tutvuda kohaliku ajaloo, tänapäeva ja tulevikuga. Kalamaja muuseum võtab kokku killukese piirkonna värvikast olemusest.

Kalamaja kogukonnamuuseum on loodud üheskoos Kalamaja kandi inimestega. Selline muuseumi loomise meetod on ainulaadne kogu Eestis. Muuseum sai stardi 2018. aasta kevadel kohalike hulgas korraldatud küsitlusega, millele järgnesid mõttetalgud ja kohtumisõhtud. Kümned endised ja praegused kalamajakad on osalenud püsinäituse valmimisel, annetades esemeid ning jagades oma mälestusi eluolust Kalamaja asumis.

Kalamaja muuseumi aed 

Muuseumis on avatud ka tore aed, kus näeb näitusi ja saab tutvuda õppeaia taimedega ja toreda kasvuhoonega, kust leiab ka tegevusi ja vaatamist. Aia uudistamine on kõigile prii ja aed on avatud muuseumi lahtioleku aegadel. Muuseumi aias on ka mõned taimekastid üle, kui soovid endale taimekasti muuseumi aias siis kirjuta [email protected].

Püsinäitus

Küla keset linna. Lugusid Kalamajast”

Näitus kõneleb piirkonna elust kuue Kalamajale iseloomuliku koondkuju kaudu: need on Kalamaja mees, Kalamaja naine, Kalamaja laps, Kalamaja esivanem, Kalamaja elukunstnik ja Kalamaja loom. Need koondkujud eri aegadest ja ajastutest jutustavad lugusid keskajast tänapäevani. Muuseumis kulgedes avanevad kohalike inimeste kaudu ka siinsete majade lood: külastajat ootavad kelder, trepikoda, garaaž, elutuba… aga näitust leiab ka tualetis. Noored külastajad saavad muuseumi perealal mängida Tallinna maja tüüpi nukuelamus.

Muuseumist leiab ka galerii, kus kohalikel ja ka muudel soovijatel on võimalik oma ideid näituseks vormida või põnevaid kollektsioone huvilistele tutvustada.

Muuseum on küll sisult suur, ent ruumalalt pisike. Seetõttu näeb meie näitusi sageli ka siinsetel tänavatel.
 


Kalamaja muuseumi koduleht: https://linnamuuseum.ee/kalamaja 

Viimati muudetud 23.04.2024