Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Kristjan Raua preemia

260446.jpgEesti vanim kunstipreemia omistatakse möödunud aasta jooksul valminud või esmakordselt avalikustatud loomingu, kunstiprojekti või -sündmuse eest kunstnikule, kunstiteadlasele või loomingulisele rühmale; erandina võidakse preemia määrata ka varem valminud teoste või elutöö eest.

 

Igal aastal määratakse neli preemiat, mis valitakse välja eelmise aastal esmakordselt eksponeeritud  teoste hulgast maalikunsti, graafika, skulptuuri, dekoratiiv-monumentaalkunsti, tarbekunsti ja sisutuskunsti alalt, samuti kunstiteaduse ja kunstikriitika teoste hulgast.
Erandina võidakse preemia määrata ka varem valminud
teoste või elutöö eest. Preemia laureaatide hulgast leiab muljetavaldava nimekirja Eesti kunstnikke ja kunstiteadlasi, kelle tegevus ja looming on pälvinud kunstimaailma tunnustuse ning on Eesti kunsti oluliseks osaks sarnaselt Raua enda pärandile.

Preemiat annavad alates 1973. aastast ühiselt välja Eesti Kunstnike Liit ja Tallinna linn. Preemiaga kaasneb Enn Johannese kujundatud medal. Preemiafondi suurus on 14 000 eurot, mis jaguneb igal aastal võrdses osas nelja nominendi vahel. Preemiaga kaasneb Enn Johannese kujundatud medal. Tallinna linn rahastab preemiat alates 1994. aastast.

 

2022 Kristjan Raua preemia

2021 Kristjan Raua preemia

2020 Kristjan Raua preemia

2019 Kristjan Raua preemia

2017 Kristjan Raua preemia

 

Viimati muudetud 24.10.2022