Liigu sisu juurde
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinna Filharmoonia

Tallinna Filharmoonia

Tallinna Filharmoonia on kontserdiorganisatsioon, mis paikneb Tallinna vanalinnas ajaloolises Mustpeade majas. 1994. aastal Tallinna Linnavalitsuse loodud asutus koondab enda alla kolm eri žanrit viljelevat haru: rahvusvaheline muusikateatri festival – Birgitta festival, džässiklubi TAFF Club ning Eesti ainus professionaalne ja püsikoosseisuline kammerorkester – Tallinna Kammerorkester

1993. aastal loodud 19-liikmeline Tallinna Kammerorkester resideerub Mustpeade maja teisel korrusel Vennaste saalis, kontserte antakse publikule tuttavas Valges saalis. Rohkearvulised kontsertreisid on viinud orkestri esinema väga paljudesse kontserdisaalidesse nii meil kui mujal – New Yorgi Carnegie Hall, Berliini Kontserdimaja, Pekingi Keelatud Linna kontserdisaal kui nimetada vaid mõnda. Orkestri kunstiliseks juhiks on olnud Tõnu Kaljuste, Juha Kangas, Eri Klas, Risto Joost, hooajast 2019/2020 jätkab taas orkestri asutaja Tõnu Kaljuste.

25 tegutsemisaasta jooksul on Tallinna Filharmoonia korraldanud palju eriilmelisi kontserdisarju, nagu näiteks Klassika koos Klasiga, Ikoonid, Brunchert, Mozart ja Mahler, Salong, Kohtumised, Portree ja uued sarjad Noorte Filharmoonia, Orelimaagia, Kõrvaring ning Persona.

Tallinna Filharmoonia pilet ja kontserdid

Tallinna Filharmoonia koduleht

Viimati muudetud 04.06.2021