Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinna kultuuristrateegia 2035

Tallinna kultuuristrateegia 2035

Linna arengustrateegia – Tallinn 2035 kirjeldab Tallinna tulevikku, mille nimel töötab terve linnaorganisatsioon. Linnakultuuril on arengustrateegias oluline roll, sest kultuur on linlase heaolu looja ja linna arengu suunaja.

Tallinna kultuuriruum soodustab loovust, siin hinnatakse innovaatilisust ja koostöövalmidust, õhkkond on inspireeriv ja eelarvamustevaba. Kultuurivaldkonnas töötavad pädevad spetsialistid, kohalike ja rahvusvaheliste loojate vahel on pidev dialoog, mitmes valdkonnas (linnaplaneerimine, haridus ja noorsootöö, sotsiaalhoolekanne ning tervis ja tervishoid) arvestatakse kultuuritegijate ja loomeettevõtjate seisukohtadega.

Avatud ja uuendusmeelne linn ühendab eri väärtusi, liikumisi ja väljendusvorme. Igale linlasele on loodud võimalused eneseteostuseks ja loominguliseks tegevuseks, kogukonnad edendavad aktiivselt oma kodukandi kultuurielu, Tallinn Eesti pealinnana tagab keskkonna ja vahendid valdkonna arenguks, suurendades linna ja riigi nähtavust rahvusvahelises konkurentsis.

Tallinn väärtustab oma rikkalikku ajaloo- ja kultuuripärandit, nii ainelist kui ka vaimset: vanalinn, ajaloolised hooned, monumendid ja pargid on heas korras, kunstiteosed ja museaalid on atraktiivselt esitletud tänapäevastes mäluasutustes, laulu- ja tantsupidude traditsioon pakub osalemisrõõmu ja elamusi järjest uute põlvkondadele tantsijatele ja lauljatele ning peo külalistele.
 

Valdkond panustab väga suurel määral strateegilise sihi „Loov maailmalinn“ ning suurel määral strateegiliste sihtide „Heatahtlik kogukond“ ja „Sõbralik linnaruum“ saavutamisse.

Loe täpsemalt Tallinn 2035 strateegia kodulehelt:

strateegia.tallinn.ee/kultuur

Viimati muudetud 02.06.2024