Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinna Linnateater

Tallinna Linnateater

Tallinna Linnateater asutati aastal 1965 ja esietendus toimus 13. veebruaril 1966, tükiga "Otsustage meie üle, inimesed!". Nimeks oli toona ENSV Riiklik Noorsooteater ja asutajaiks Voldemar Panso ning Tallinna Riikliku Konservatooriumi lavakunstikateedri II lend. Uue teatriga liitus ka kümmekond vanemat näitlejat Draamateatrist. 

Teatri praegune nägu ning uus loominguline lend said alguse hooajast 1992/93, kui teatris asus tööle peanäitejuht Elmo Nüganen ja direktorina Raivo Põldmaa. Kaks aastat hiljem nimetati teater ümber Tallinna Linnateatriks. Esimene etendus uue nime all toimus 15. augustil 1994. Aastakümneid ruumikitsikuses vaevelnud teatrile liideti mitmed naaberhooned ning nüüd moodustab Linnateater suure ja unikaalse kompleksi, kuhu kuuluvad seitse eriilmelist mängusaali ning avar vabaõhulava. 

Peanäitejuht Elmo Nüganen on teada andnud, et 2020/2021 hooaeg jääb talle selles ametis viimaseks ning samuti lahkub teatrist senine direktor Raivo Põldmaa. 19. mail 2021 kinnitas Tallinna linnavalitsus teatri uueks direktoriks Mihkel Kübara. Tema valik peanäitejuhi kohale langes Uku Uusbergi kasuks. 

Tallinna Linnateater on munitsipaalteater.

Linnateatri koduleht: https://linnateater.ee/

 

Viimati muudetud 23.04.2024