Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

UNESCO muusikalinn Tallinn

UNESCO muusikalinn Tallinn

Tallinn kannab UNESCO muusikalinna tiitlit alates 2022. aastast. UNESCO loovlinnade võrgustik käivitati 2004. aastal eesmärgiga tähtsustada kultuuri ja loovuse rolli linnade jätkusuutlikus arengus. Viimastel aastatel on huvi võrgustiku vastu olnud väga suur – 2017. aastal võeti võrgutiku liikmeks 64, 2019. aastal 66 linna. Võrgustikus on seitse kategooriat: disainilinnad, filmilinnad, gastronoomialinnad, kirjanduslinnad, käsitöö- ja rahvakultuurilinnad, muusikalinnad ning meediakultuurilinnad. Üks linn saab kuuluda vaid ühte kategooriasse. Eestist kuulub võrgustikku kirjanduslinn Tartu ning käsitöö- ja rahvakunstilinn Viljandi.
20_.jpg

Tallinna muusikalinna strateegia keskne visioon on täiendavate võimaluste pakkumine muusika loomiseks ja nautimiseks. Strateegia peamine fookus on suunatud linna muusikavaldkonna järjepideva arengu ja järelkasvu toetamisele.

„Tallinna muusikastrateegia 2022-2025“ elluviimist juhib Tallinna Kultuuri- ja Spordiamet. Tallinna kandideerimisteekonnast UNESCO muusikalinnaks ning tegevuskavast linna muusikaelu hoidmise ja edendamise nimel saab lugeda veebilehelt muusikalinntallinn.ee


tallinn-muusikalinn-sinine_RGB.png

             

Viimati muudetud 12.09.2023