Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Muusikalinn Tallinn toetab muusikaprojekte ligi 40 000 euroga

Muusikalinn Tallinn toetab muusikaprojekte ligi 40 000 euroga

Tulenevalt UNESCO muusikalinna tiitlist avas Tallinn sel aastal eraldi taotlusvoorud pealinnas toimuvate muusikasündmuste toetamiseks. Selle aasta viimasele muusikaprojektide voorule laekus 26 taotlust, mille seast valituks osutunud muusikaprojektidele eraldas linn kokku 39 110 eurot.

„Kõik kolm selle aasta toetusvooru on näidanud, kui värvikas on Tallinna muusikaelu ja kui oodatud on selle elavana hoidmisel linnapoolne toetus. On väga tervitatav, et aina rohkem kollektiive ja kultuurikorraldajaid Tallinna linna taotlusvoorudes oma projektidega kandideerivad ning usun, et selle aasta eraldused on näidanud, et otsuseid tegev komisjon mitmekesisust ka väärtustab, sest klassikalise- ja koorimuusika kõrval leiavad aina rohkem toetust ka muud žanrid,“ võttis selle aasta taotlusvoorude üldpildi kokku abilinnapea Kaarel Oja.
 
Muusikavaldkonna mittetulundustegevuse projekte hindab vastav komisjon ja hindamise aluseks on nii projektide kunstiline pool kui ka korralduslik tase. Hinnatakse projektide laiemat mõju Tallinna kultuurielule ning kättesaadavust Tallinna elanikele, projektide kommunikatsioonistrateegiat ning rohemõtlemist ürituste korraldamisel. Hindamise aluseks on Tallinna linna mittetulundustegevuse toetuse andmise kord ning Tallinn 2035 strateegia.
 
Komisjoni juhi, Tallinna Kultuuri- ja Spordiameti kultuuriosakonna juhataja Marje Tõemäe sõnul oli tegemist konkurentsitiheda ja väga tugeval tasemel vooruga, kus oli palju häid muusikaprojekte. „Komisjoni valik arvestas Tallinna mitmekesist kultuurikalendrit, erinevaid sihtrühmi, tõstis esile nii kogenud tegijaid ja projekte kui ka uusi algatusi. Soovime anda võimalusi projektidele, mis pakuvad emotsionaalseid muusikaelamusi erinevates žanrites, erinevatele auditooriumigruppidele ning elavdavad Tallinna muusikaelu,“ rääkis Tõemäe.
 
Viimasest muusikaprojektide toetamise taotlusvoorust said toetust järgmised projektid:
 
bachFest Tallinn 2023 | XII TALLINNA BACHI MUUSIKA FESTIVAL  
Rahvusvaheline muusikafestival bachFest Tallinn on alates 2012. aastast tutvustanud Tallinna elanikele Bachi ja sama ajastu heliloojate loomingut, sealhulgas ühel või teisel põhjusel vähetuntud muusikateoseid, sel korral näiteks Eestis tegutsenud Johann Valentin Mederi muusikat. Kontserdipaigad on kirikud, mille kaudu hoitakse ja eksponeeritakse ka Tallinna kultuuriloolist pärandit. Iga bachFest omab kindlat fookust, bachFestil 2023 on rõhuasetus muusikainstrumentidel, mida Eestis üliharva (kui üldse) kuulda saab (dulcimer, psalterioon, paani flööt) ning vanamuusika seadetel kaasaegsetele pillidele (vibrafon), mis avardab vanamuusika esitusvõimalusi. Festivali kunstiline juht on Aare-Paul Lattik.
 
Kristjan Randalu x New Wind Jazz Orchestra kontsert
New Wind Jazz Orchestra (NWJO) üks peamisi missioone on pakkuda Eesti jazzheliloojatele väljundit kirjutada uudisteoseid ning läbi selle tõsta heliloojate rahvusvahelist nähtavust. Oktoobris 2022 toimuval Tallinna kontserdil esitletakse Kristjan Randalu uudisloomingut ning laiem eesmärk on tutvustada publikule bigbändimuusikat.
 
Jõulumuusika festival "Kirikupühad Maarjamaal" 2022
Corelli Music alustas aprillis 2006 kontserdisarja "Kirikupühad Maarjamaal". Detsembris 2010 laienes tuntuks saanud kontserdisari jõulumuusika festivaliks, mis toob kuulajateni muusikaelamusi terve pika pühadeaja jooksul. Esinejate seas on Ulla Krigul, Virgo Veldi, Eesti Kammerkooride Liidu koorid, Corelli Barokkorkester ja erinevad solistid.
 
Valter Soosalu sünnipäevakontsert Alexela Kontserdimajas
Koorijuhi, autori ja esitaja Valter Soosalu sünnipäevakontsert, kus esinevad Põhja Konn, Valter's Harpejji Band, Pärnu linnaorkester ja Soome ansambel Saimaa. Projekt ühendab erinevate generatsioonide muusikuid ning pakub piirideülest koostööd, millest sünnib suurejooneline kontsertprojekt.
 
Rahvusvaheline akordionifestival “Accordionfest Estonia 2022” 
Rahvusvaheline akordionifestival "Accordionfest Estonia 2022" toimub teist korda 21-29. oktoobril. Peamiseks eesmärgiks on klassikalise akordioni kui instrumendi populariseerimine laiemale avalikkusele. Festival. koosneb kontserditest ja meistrikursused, esinejateks ja õpetajateks on akordionimaailma tipud. "Accordionfest Estonia" esimene festival näitas, et sellel projektil on potentsiaali - hinnangud olid kiitvad, õnnestus pakkuda külastajatele mitmekesist programmi ning luua tõeliselt inspireeriv õhustik.
 
Tallinn põleb – Velikije Luki 40. sünnipäeva kontsert
11. novembril 2022 toimub Tallinnas Vaba Laval pidulik sünnipäevakontsert „Tallinn põleb“ legendaarse punk-bändi Velikije Luki 40. juubeli tähistamiseks. Lisaks Velikije Lukile astuvad üles kuulsusrikkad punk-bändid Propeller ja Psychoterror, Ukraina post-punk bänd Gentle Ropes ning Soome kraut-roki saurused Cleaning Women. Bändide ette ja vahel mängib plaadimuusikat DJ fs.
 
Maarja Nuut ja Collegium Musicale
Maarja Nuudi kooriteose "Päikene tõuseb maa seest“ maailma esiettekanne toimub 12. novembril Eesti Muusika- ja Teatrikadeemia suures saalis. Lisaks Collegium Musicale koorile on kaastegev helilooja ise. Teos on kirjutatud Hasso Krulli tekstile. Eesmärk ja soov on kõnetada Maarja Nuudi fänne ja üllatada neid uue nurgaga tema muusikalises tegevuses ja samuti pakkuda koorimuusikahuvilistele uuenduslikku lähenemist.
 
Jõuluootuskontsert "Helendused" Niguliste kirikus
Eesti Kammermuusika Ühing pakub Püha Lucia päeval, valgusepühal, jõuluootuskontserti peakirjaga "Helendused". Kontserdi kava on koostatud eesti heliloojate teostest ning kõlab uudisteos Pärt Uusbergilt.
 
Järgmine muusikaprojektide taotlusvoor toimub 2023. aasta kevadel, lisainfo kultuurivaldkonna toetuste kohta on leitav aadressil tallinn.ee/ mittetulundustegevuse-toetamine-kultuurivaldkonnas.