Liigu sisu juurde
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Rahvusvaheline akordionifestival toob Tallinnasse esinejad Eestist ja välismaalt

Rahvusvaheline akordionifestival toob Tallinnasse esinejad Eestist ja välismaalt

21.–29. oktoobril toimub Tallinnas rahvusvaheline akordionifestival Accordionfest Estonia, mis toob kokku esinejad Eestis ja välismaalt.

Accordionfesti raames toimub sel aastal kuus kontserti, kus esinevad nii kodumaised akordionistid kui ka mitmed külalised välismaalt. Avakontserdil Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suures saalis kõlab spetsiaalselt festivali jaoks tellitud noore eesti helilooja Alisson Kruusmaa akordionikontsert, mille kannavad ette Momir Novaković, Pärnu Linnaorkester ja dirigent Kaspar Mänd. 

Järgnevatel päevadel kuuleb akordionil nii Johann Sebastian Bachi "Goldbergi variatsioone" kui ka Pjotr Tšaikovski "Aastaaegu". Festivalil astuvad üles akordionistid Samuele Telari (Itaalia), Mia Grozdanić (Horvaatia) ja Luka Lopičić (Serbia) ning kodumaine akordionivirtuoos Henri Zibo. Festivali lõpetab maailmas ainulaadne seade Gustav Holsti meistriteosest "Planeedid" Luka Lopičići ja ansambli Spectrum esituses.

Festivali raames toimuvat meistrikursust viivad läbi Leedust pärit akordionist ja pedagoog Laimonas Salijus ning Prantsusmaalt pärit akordionist ja pedagoog Vincent Lhermet. Meistrikursusele saabub akordioniõpilasi ka Ungarist, Lätist ja Leedust ning kursuse lõpetab kontsert Eesti teaduste akadeemia saalis. 

Accordionfest Estonia toimus esimest korda 2021. aasta oktoobris. Festivali eesmärgiks on tutvustada avalikkusele klassikalist akordionit kui mitmekülgset instrumenti, pakkuda noortele akordionistidele võimalust süvendada meistrikursusel oma teadmisi ning viia akordion Eestis järjest suurematele lavadele.

UNESCO muusikalinn Tallinn on Accrdionfest Estonia suurtoetaja ning sooduskoodiga muusikalinn saab kontserdipileti 20% odavamalt.