Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Vene Kultuurikeskus

Vene Kultuurikeskus

Vene Kultuurikeskus tegutseb aadressil Mere puiestee 5. 

Sõjast jäänud varemete asemele kerkis 1954. aastal neoklassisistlik sammastega ehitis, kus alustas tööd Laevastiku Ohvitseride Maja.

1997. aastal tunnistati hoone Eesti Kultuuriministeeriumi määrusega arhitektuurimälestiseks.  2001. aastal anti Vene Kultuurikeskus üle Tallinna linnale ning sellest sai munitsipaalasutus. 2006. aastal alustati põhjalike renoveerimistöödega, mis vältasid 2009. aastani. Renoveerimise  käigus taastati hoone  kunagine hiilgus.

Vene Kultuurikeskuses keeb elu hommikust õhtuni – tehakse proove, toimuvad kontserdid ja etendused, viiakse läbi loenguid, tegutsevad erinevad stuudiod.

Vene Kultuurikeskus on koduks mitmetele loomingulistele ühendustele – draama-, koori-, koreograafia-, muusika-, kunstistuudiotele. Kultuurikeskuse taidlejad, nii lapsed kui täiskasvanud, osalevad aktiivselt kõigil üritustel – festivalidel, ülevaatustel, konkurssidel ja kontsertidel. Vene Kultuurikeskuse laval annavad etendusi nii kodu-, kui ka välismaised esinejad, toimuvad erinevate muusikastiilide kontserdid, rahvusvahelised konkursid ja festivalid.

Vene Kultuurikeskuse koduleht: https://venekeskus.ee

Viimati muudetud 24.04.2024