Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Vene Kultuurikeskus

2001. aastal anti Vene Kultuurikeskus üle Tallinna linnale ning sellest sai munitsipaalasutus. 2006. aastal alustati põhjalike renoveerimistöödega, mis vältasid 2009. aastani. Renoveerimise käigus taastati hoone omaaegne hiilgus.

Vene Kultuurikeskuse tegevussuunad jagunevad peamiselt kolmeks valdkonnaks– traditsiooniline taidlus ning esinemispaiga pakkumine professionaalsetele külaliskollektiividele, lisaks täiendõppe ja harivate programmide korraldamine Eestis elavatele vene rahvusest inimestele. 

Vene Kultuurikeskus on koduks mitmetele loomingulistele ühendustele – draama-, koori-, koreograafia-, muusika-, kunstistuudiotele.  Kultuurikeskuse taidlejad, nii lapsed kui täiskasvanud, osalevad aktiivselt kõigil üritustel – festivalidel, ülevaatustel, konkurssidel ja kontsertidel. Vene Kultuurikeskuse laval annavad etendusi nii kodu-, kui ka välismaised esinejad, toimuvad erinevate muusikastiilide kontserdid, rahvusvahelised konkursid ja festivalid. Kultuurikeskus on avatud kõigile vene kultuuri huvilistele ning neile, kes soovivad seista selle säilitamise ja arengu eest.

Vene Kultuurikeskuse koduleht:
https://venekeskus.ee

Viimati muudetud 23.06.2022