Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Sensoorne tuba

Sensoorne tuba

Oktoobris 2023 avati lasteaias lõõgastav sensoorne tuba

Tallinna Kuristiku lasteaia sensoorne tuba on varustatud spetsialiseeritud tehnoloogilise seadmega, mis lahendab mitmeid terapeutilisi ülesandeid:
  • vähendab sisemist ärevust, aitab saavutada rahu ja enesekindlust;
  • aitab taastuda pärast haigust;
  • laeb positiivsete emotsioonidega, loob soodsa emotsionaalse tausta.
Sensoorne toal on positiivne mõju kõigile lastele, kuid eriti vajavad selliseid tegevusi ebastabiilse psüühikaga lapsed, kes kogevad sageli stressi ja arenguhäireid.

Sensoorse toa eesmärk:
  • lapsed muutuvad tänu tegevustele vähem impulsiivsemateks ja agressiivsemateks, vabanevad hirmudest ja hüperaktiivsusest, saavutavad enesekindluse;
  • erinevate psühholoogiliste probleemide kõrvaldamine. Lapsega viiakse läbi individuaalsed tegevused spetsialisti määratud programmi alusel.
Sensoorseid tube kasutatakse mitte ainult rahustamiseks ja lõõgastumiseks, vaid ka tugevasti stimuleeriva ja toniseeriva efekti saavutamiseks. Lõpptulemus sõltub erinevate stiimulite kasutamisest, mis hõlmavad valgust, värve, helisid, lõhnu ja puutetundlikke komponente.
Nagu iga teine teraapiline protseduur, on sensoorsel toal vastunäidustuste loetelu. See hõlmab mitmeid somaatilisi ja psühholoogilisi haigusi, allergilisi reaktsioone, epilepsiat ja nakkushaigusi.


 

Viimati muudetud 06.10.2023