Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Lähisuhtevägivald

Lähisuhtevägivald

20231213_lahisuhtevagivald_cover.png
Vägivallast on ALATI väljapääs! Kui kahtlustad, et sinu või su tuttava suhtes kasutatakse vaimset, füüsilist, majanduslikku või seksuaalselt vägivalda, siis otsi kohe abi. Lehelt leiad teenused, mis aitavad lähisuhtevägivalla käes kannatavat inimest ja tema peret. 


Kust saada abi? 

NB! Eluohtliku olukorra puhul helista kohe 112!  Tallinna linnas on samuti mitmeid abi saamise võimalusi. 

 • Ohvriabi kriisitelefon 116006: ohvriabi pakub laiaulatuslikku tuge inimestele, keda on koheldud vägivaldselt, hoolimatult või halvasti. Toetatakse inimest füüsilise, vaimse, seksuaalse ja majandusliku vägivalla, samuti õnnetusjuhtumite ja kuritegude korral. Lisaks pakutakse psühholoogilist nõustamist, võimalust taotleda ohvriabi hüvitist. 
 • Vaimse tervise nõustamine: tugi igapäevamuredega toimetulekul. Vastavalt Sinu soovile vestlevad vabatahtlikud nõustajad kas telefoni, chati või videosilla vahendusel. 
 • Nõustamine seksuaalvägivalla ohvritele: tasuta individuaalne psühholoogiline nõustamine ja teraapia seksuaalvägivalla ohvritele (ka minevikus toimunud seksuaalvägivalla korral). Oodatud on nii naised kui mehedlapsednoored ja täiskasvanud, kes on kogenud seksuaalvägivalda või kahtlustavad seda.
 • Psühholoogiline nõustamine: laste psühholoogiline nõustamine kohapeal ja interneti vahendusel, kohtumised toimuvad lapsega individuaalselt või terve perega koos. 
 • Inimkaubanduse infoliin 372 6607320: kui sind on meelitatud tegema tööd, millega sa ei ole nõus või meelitatud tegelema prostitutsiooniga. Kui sõlmitud kokkuleppeid rikutakse ja dokumendid on ära võetud, siis pöördu abi saamiseks inimkaubanduse ennetuse nõuandeliinile.

Nõustamine

Nõustamisel saad turvalises keskonnas oma muredest rääkida ning leida koos spetsialistiga lahendusi, kuidas edaspidi paremini toime tulla.  

 • Kriisiabi nõustamine: kriisiabi nõustamine on lühiajaline psühholoogiline abi inimesele, kes on läbi elanud traumaatilise sündmuse või õnnetusjuhtumi (sh olnud nende osas tunnistaja/pealtvaataja rollis) või kes on sattunud igapäevaelu kriisi ja tunneb, et vajab toimetulekuks abi. 
 • Lasteabi 116111: Lasteabi on nõu andmise, kuulamise ja abistamise teenus.  Lasteabis aitavas spetsialistid telefoni ja veebivestluse kaudu ning juhendavad, kuidas mure lahendamisega edasi minna. Helistada võib ööpäevaringselt üle Eesti. Kõne on helistajale tasuta ja mobiiltelefonilt saab helistada ka siis, kui kõneaeg on otsas. Nõuannet saab küsida nii eesti, vene kui inglise keeles. 
 • MTÜ Tallinna Naiste Kriisikodu 53969834Tallinna Naiste Kriisikodu on koht, kust leiab toetust, mõistmist ja abi. Pakutakse esmast nõustamist oma olukorra hindamiseks, psühholoogilist ja juriidilist nõustamist ning vajadusel peavarju kriisiperioodiks.
 • Vägivallast loobumise tugiliin 6606077: tugiliin on mõeldud meestele ja naistele, kes soovivad loobuda vägivallast oma suhtes ja muuta oma käitumist turvalisemaks. Numbrile oodatakse helistama ka lähedasi, kes soovivad vägivallast loobujat toetada. 
 • Jurist aitab: 2 tundi tasuta õigusnõustamist. Abi saavad kõik Eestis elavad inimesed,  kelle keskmine brutosissetulek on kuni 1200 eurot kuus. Erandiks on lapse õigusi puudutavad perekonnaasjad, mille puhul on sissetuleku piirmäär kuni 1700 eurot.
 • Tasuta õigusnõustamine: tasuta õigusabi tallinlasele, kelle sissetulek ühe pereliikme kohta jääb alla töötasu alammäära (584 eurot). 

Vanem ja laps 

Pered ei pea kõigi laste kasvatamisega seotud väljakutsetega üksi hakkama saama. Küsi julgelt nõu või uuri kasulikke materjale veebilehelt tarkvanem.ee.  
 
 • Tugi lahkuminevatele või lahus vanematel: korraldatakse laste kohtumisi neist eemal elavate vanematega sotsiaaltöötaja juuresolekul. Siit leiad ka perelepituse teenuse ning toetusgrupid lahutavatele või lahutanud lapsevanematele. 
 • Vanemlusprogramm "Imelised aastad": koolitusprogramm 2-8-aastaste eestikeelsete laste vanematele. Programm on mõeldud neile vanematele, kes teadvustavad, et vajavad abi laste kasvatamisel ning kelle lastel esinevad käitumisprobleemid. 
 • Programm "Hoolivad isad": programm on mõeldud isadele, kes on oma lapsi füüsiliselt ja/või emotsionaalselt väärkohelnud või hooletusse jätnud ja/või kasutanud vägivalda laste ema suhtes. Kohtumistel keskendutakse isade vägivaldsele käitumisele läbi isa rolli ning vanemliku vastutuse, et selle kaudu loobuda vägivaldsest käitumismustrist. 
 • Programm "Naised vägivallata": programm igas vanuses täiskasvanud naistele, kes soovivad individuaalset nõustamist ja/või osaleda tugigrupis vabatahtlikult. Osaleda võivad näiteks väikelaste emad või hoolduskoormusega naised, kes tunnevad enda sees frustratsiooni, viha, lootusetust, alaväärsustunnet, ärevust või teisi raskeid tundeid, mis võivad viia vägivaldse käitumiseni kas enda või teiste suhtes. 
 • Programm "Löömatu teekond": tõenduspõhine sotsiaalprogramm, mis on suunatud meestele, kes on kasutanud või kasutavad lähisuhtes vägivalda ja soovivad õppida lahendama olukordi teistsugusel viisil. 
 • Toetav pereteenus: igapäevaelu ja laste kasvatamisega seotud mured, kriiside lahendamine  

Varjupaik 

Turvakodud lastele või lastega peredele, kes vajavad ajutist pelgupaika vägivalla või ootamatute elusündmuste tõttu. 

 • Laste turvakodu: ajutine peavari ja hooldus lapsele
 • Vanema ja lapse turvakodu: ajutine varjupaik vanemale ja lapsele, eluase, nõustamine
 • Iseseisvasse ellu tagasi aitamine: sisaldab sotsiaalnõustamist, majandusnõustamist, juhendamist ja abistamist igapäevastes tegevustes. Võimalik on taotleda eluruumi ühiselamus või sotsiaalmajutusüksuses. 
 • MTÜ Tallinna Naiste Kriisikodu: Tallinna Naiste Kriisikodu on koht, kust leiab toetust, mõistmist ja abi. Pakutakse esmast nõustamist oma olukorra hindamiseks, psühholoogilist ja juriidilist nõustamist ning vajadusel peavarju kriisiperioodiks.

Küsi julgelt nõu!

Teenuste ja toetuse kohta informatsiooni saamiseks pöördu elukohajärgse linnaosa sotsiaalhoolekande osakonda.

Linnaosade Kontaktandmed:

Haabersti Linnaosa Valitsus

Ehitajate tee 109a/1
Tiina Juurik
 640 4810, 640 4823
[email protected]
 

Tallinna Kesklinna Valitsus
Pärnu mnt 9
Merike Jaanhold-Lintal
 645 7832

[email protected]


Kristiine Linnaosa Valitsus
Metalli 5
Üldtelefon: 6457140 [email protected]


Lasnamäe Linnaosa Valitsus
Pallasti tn 54
Kristiina Keerd 
645 7706 
[email protected] 
 

Mustamäe Linnaosa Valitsus
E.Vilde tee 118
Kadri Jõks 
645 7563 
[email protected] 


Nõmme Linnaosa Valitsus
Valdeku tn 13
Elina Hanstein
645 7381
[email protected]


Pirita Linnaosa Valitsus
Kloostri tee 6
Jelena Afonova 
645 7179 
[email protected] 


Põhja-Tallinna Linnaosa Valitsus
Kari tn 13
Katrin Laur 
645 7075 
[email protected] 

Viimati muudetud 19.03.2024