Skip to content
Juurdepääsetavus
 °C

Lähisuhtevägivald

ENG / RUS

Vägivallast on ALATI väljapääs! Kui kahtlustad, et sinu või su tuttava suhtes kasutatakse vaimset, füüsilist, majanduslikku või seksuaalselt vägivalda, siis otsi kohe abi. Lehelt leiad teenused, mis aitavad lähisuhtevägivalla käes kannatavat inimest ja tema peret. 

Kust saada abi?  

NB! Eluohtliku olukorra puhul helista kohe 112!  Tallinna linnas on samuti mitmeid abi saamise võimalusi. 

Ema ja lapsed

Ohvriabi kriisitelefon 116006
Ohvriabi pakub laiaulatuslikku tuge inimestele, keda on koheldud vägivaldselt, hoolimatult või halvasti. Toetatakse inimest füüsilise, vaimse, seksuaalse ja majandusliku vägivalla, samuti õnnetusjuhtumite ja kuritegude korral. Lisaks pakutakse psühholoogilist nõustamist, võimalust taotleda ohvriabi hüvitist. 

Vaimse tervise nõustamine
Tugi igapäevamuredega toimetulekul. Vastavalt Sinu soovile vestlevad vabatahtlikud nõustajad kas telefoni, chati või videosilla vahendusel. 

Nõustamine seksuaalvägivalla ohvritele
Tasuta individuaalne psühholoogiline nõustamine ja teraapia seksuaalvägivalla ohvritele (ka minevikus toimunud seksuaalvägivalla korral). Oodatud on nii naised kui mehedlapsednoored ja täiskasvanud, kes on kogenud seksuaalvägivalda või kahtlustavad seda.

Psühholoogiline nõustamine 
Laste psühholoogiline nõustamine kohapeal ja interneti vahendusel, kohtumised toimuvad lapsega individuaalselt või terve perega koos. 

Inimkaubanduse infoliin
372 6607320

Kui sind on meelitatud tegema tööd, millega sa ei ole nõus või meelitatud tegelema prostitutsiooniga. Kui sõlmitud kokkuleppeid rikutakse ja dokumendid on ära võetud, siis pöördu abi saamiseks inimkaubanduse ennetuse nõuandeliinile.

 

Nõustamine

Nõustamisel saad turvalises keskonnas oma muredest rääkida ning leida koos spetsialistiga lahendusi, kuidas edaspidi paremini toime tulla.  

lapsed

Kriisiabi nõustamine 
Kriisiabi nõustamine on lühiajaline psühholoogiline abi inimesele, kes on läbi elanud traumaatilise sündmuse või õnnetusjuhtumi (sh olnud nende osas tunnistaja/pealtvaataja rollis) või kes on sattunud igapäevaelu kriisi ja tunneb, et vajab toimetulekuks abi. 

Lasteabi 116111
Lasteabi on nõu andmise, kuulamise ja abistamise teenus.  Lasteabis aitavas spetsialistid telefoni ja veebivestluse kaudu ning juhendavad, kuidas mure lahendamisega edasi minna. Helistada võib ööpäevaringselt üle Eesti. Kõne on helistajale tasuta ja mobiiltelefonilt saab helistada ka siis, kui kõneaeg on otsas. Nõuannet saab küsida nii eesti, vene kui inglise keeles. 

MTÜ Tallinna Naiste Kriisikodu 53969834
Tallinna Naiste Kriisikodu on koht, kust leiab toetust, mõistmist ja abi. Pakutakse esmast nõustamist oma olukorra hindamiseks, psühholoogilist ja juriidilist nõustamist ning vajadusel peavarju kriisiperioodiks.

Vägivallast loobumise tugiliin 6606077 
Tugiliin on mõeldud meestele ja naistele, kes soovivad loobuda vägivallast oma suhtes ja muuta oma käitumist turvalisemaks. Numbrile oodatakse helistama ka lähedasi, kes soovivad vägivallast loobujat toetada. 

Jurist aitab
2 tundi tasuta õigusnõustamist. Abi saavad kõik Eestis elavad inimesed,  kelle keskmine brutosissetulek on kuni 1200 eurot kuus. Erandiks on lapse õigusi puudutavad perekonnaasjad, mille puhul on sissetuleku piirmäär kuni 1700 eurot.

Tasuta õigusnõustamine
Tasuta õigusabi tallinlasele, kelle sissetulek ühe pereliikme kohta jääb alla töötasu alammäära (584 eurot). 

Vanem ja laps 

Pered ei pea kõigi laste kasvatamisega seotud väljakutsetega üksi hakkama saama. Küsi julgelt nõu või uuri kasulikke materjale veebilehelt tarkvanem.ee.  
isa ja laps
 

Tugi lahkuminevatele või lahus vanematel
Korraldatakse laste kohtumisi neist eemal elavate vanematega sotsiaaltöötaja juuresolekul. Siit leiad ka perelepituse teenuse ning toetusgrupid lahutavatele või lahutanud lapsevanematele. 

Vanemlusprogramm "Imelised aastad"
Koolitusprogramm 2-8-aastaste eestikeelsete laste vanematele. Programm on mõeldud neile vanematele, kes teadvustavad, et vajavad abi laste kasvatamisel ning kelle lastel esinevad käitumisprobleemid. 

Programm "Hoolivad isad"
Programm on mõeldud isadele, kes on oma lapsi füüsiliselt ja/või emotsionaalselt väärkohelnud või hooletusse jätnud ja/või kasutanud vägivalda laste ema suhtes. Kohtumistel keskendutakse isade vägivaldsele käitumisele läbi isa rolli ning vanemliku vastutuse, et selle kaudu loobuda vägivaldsest käitumismustrist. 

Programm "Naised vägivallata"
Programm igas vanuses täiskasvanud naistele, kes soovivad individuaalset nõustamist ja/või osaleda tugigrupis vabatahtlikult. Osaleda võivad näiteks väikelaste emad või hoolduskoormusega naised, kes tunnevad enda sees frustratsiooni, viha, lootusetust, alaväärsustunnet, ärevust või teisi raskeid tundeid, mis võivad viia vägivaldse käitumiseni kas enda või teiste suhtes. 

Programm "Löömatu teekond"
Tõenduspõhine sotsiaalprogramm, mis on suunatud meestele, kes on kasutanud või kasutavad lähisuhtes vägivalda ja soovivad õppida lahendama olukordi teistsugusel viisil. 

Toetav pereteenus 
Igapäevaelu ja laste kasvatamisega seotud mured, kriiside lahendamine  

 

Varjupaik 

Turvakodud lastele või lastega peredele, kes vajavad ajutist pelgupaika vägivalla või ootamatute elusündmuste tõttu. 

ema ja laps

Laste turvakodu 
Ajutine peavari ja hooldus lapsele

Vanema ja lapse turvakodu
Ajutine varjupaik vanemale ja lapsele, eluase, nõustamine

Iseseisvasse ellu tagasi aitamine
Sisaldab sotsiaalnõustamist, majandusnõustamist, juhendamist ja abistamist igapäevastes tegevustes. Võimalik on taotleda eluruumi ühiselamus või sotsiaalmajutusüksuses. 

MTÜ Tallinna Naiste Kriisikodu
Tallinna Naiste Kriisikodu on koht, kust leiab toetust, mõistmist ja abi. Pakutakse esmast nõustamist oma olukorra hindamiseks, psühholoogilist ja juriidilist nõustamist ning vajadusel peavarju kriisiperioodiks.

 

Küsi julgelt nõu!

Teenuste ja toetuse kohta informatsiooni saamiseks pöördu elukohajärgse linnaosa sotsiaalhoolekande osakonda.

Linnaosade Kontaktandmed:

Linnaosade Kontaktandmed:

Haabersti Linnaosa Valitsus

Ehitajate tee 109a/1
Marina Keizo
6404804; 59199743
Marina.Keizo@tallinnlv.ee

 

Tallinna Kesklinna Valitsus
Pärnu mnt 9
Merike Jaanhold-Lintal
 645 7832

merike.jaanhold-lintal@tallinnlv.ee

 

Kristiine Linnaosa Valitsus
Metalli 5
Üldtelefon: 6457140 Kristiine.sotsiaal@tallinnlv.ee

 

Lasnamäe Linnaosa Valitsus
Pallasti tn 54
Kristiina Keerd 
645 7706 
kristiina.keerd@tallinnlv.ee 

 

Mustamäe Linnaosa Valitsus
E.Vilde tee 118
Kadri Jõks 
645 7563 
kadri.joks@tallinnlv.ee 

 

Nõmme Linnaosa Valitsus
Valdeku tn 13
Elina Hanstein
645 7381
elina.hanstein@tallinnlv.ee

 

Pirita Linnaosa Valitsus
Kloostri tee 6
Jelena Afonova 
645 7179 
jelena.afonova@tallinnlv.ee 

 

Põhja-Tallinna Linnaosa Valitsus
Kari tn 13
Katrin Laur 
645 7075 
katrin.laur@tallinnlv.ee 

 

 

 

Viimati muudetud 01.07.2022