Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Õpilaspilet

Õpilaspilet

Lasnamäe Põhikooli E-õpilaspileti väljaandmise ja kasutamise kord

 1. E-õpilaspilet on dokument, mis tõendab, et õpilane õpib Lasnamäe Põhikoolis.
 2. E-õpilaspilet on isikustatud ja seda saab kasutada Tallinna ja Harjumaa ühistranspordis sõiduõiguse valideerimiseks ning kooli raamatukogus lugeja tuvastamiseks.

E-õpilaspileti väljastamine ja registreerimine

 1. E-õpilaspileti esmaseks väljastamiseks peab õpilane või lapsevanem saatma e-kirja aadressile [email protected] alljärgnevate andmetega: lapse ees- ja perekonnanimi, klassi number tähisena (nt 1A), isikukood. Kirja manusesse lisada digitaalne dokumendifoto jpg-failina. (Fotol peab olema hele, ühevärviline taust. Isik pildil peab olema näoga otse, ilma peakatteta. Foto külgede suhe 3:4, lühem külg vähemalt 600 pikslit.)
 2. E-õpilaspilet väljastatakse õpilasele pärast õpilase arvamist Lasnamäe Põhikooli õpilaste nimekirja direktori käskkirja alusel. E-õpilaspileti kehtivusaeg on trükitud piletile.
 3. E-õpilaspiletite väljastamise üle peetakse arvestust õpilaspiletite registris.
 4. Esmase õpilaspileti väljastab kool õpilasele tasuta.

E-õpilaspileti korduv väljaandmine

 1. E-õpilaspileti kadumisel, rikkumisel või purunemisel on õpilane või tema lapsevanem kohustatud esimesel võimalusel tellima uue E-õpilaspileti. E-õpilaspileti duplikaadi väljastamine tasuta. 
 2. E-õpilaspileti tellimiseks on vaja meilile [email protected]   kirjutada nimi, klass ja isikukoodi ning õpilase digifoto. Esitatud andmete alusel vormistatakse õpilasele  dublikaat.

 3. Duplikaadi jõudmisel kooli teavitab sekretär klassijuhatajat. E-õpilaspileti saab kätte koolist.

Õpilaspileti tagastamine

 1. E-õpilaspilet kuulub Lasnamäe Põhikoolile, kus see väljastatakse konkreetsele isikule, kelle andmed on trükitud kaardile. Kaardi edastamine kolmandatele isikutele on keelatud. Kaardi leidmise korral tuleb see tagastada Lasnamäe Põhikoolile.
 2. Õpilase väljaarvamisel kooli õpilaste nimekirjast on õpilane või lapsevanem kohustatud tagastama e-õpilaspileti koolile.
 3. 9. klassi lõpetanute e-õpilaspiletid kehtivad piletile märgitud kehtivusaja lõpuni ning neid koolile tagastama ei pea.

Viimati muudetud 14.01.2024