Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Tegevused e-ohutuse teemal 2021/2022 õa

1. Ülemaailmse turvalise interneti päeva tähistamine Lasnamäe Põhikoolis

8.veebruaril toimus rahvusvaheline turvalise Interneti päev, mille tähistamine sai alguse 2004. aastal. Turvalise interneti päeva tundidega suurendatakse õpilaste digimaailma mõistmist ja hakkama saamist sealsete ohtudega. Turvalise Interneti päeva raames toimub üle Eesti erinevaid üritusi.

Lasnamäe Põhikool.png

Turvalise Interneti päeva tähistati ka Lasnamäe Põhikoolis. Sel aastal kandis päev alapealkirja „Koos parema Interneti nimel“. Nii nagu eelmiselgi aastal oli päev täis üritusi e-ohutuse teemal. Räägiti, kuidas kaitsta ennast internetis ja mis on digitaalne jalajälg, selgitati kõikides klassides välja parim turvalise interneti reeglite tundja. Kasutatati veebikeskkondi Kahoot, mis võimaldab lisaks võistlemisele täiendada ka oma teadmisi. Tehti ka netireeglitest plakateid Canvas.digimaailma mõistmist ja hakkama saamist sealsete ohtudega. Turvalise Interneti päeva raames toimub üle Eesti erinevaid üritusi.

  

Õpilaste töödega saab tutvuda siin:

Safer Internet Day 2022

2. KüberPuuringu võistlus!

8. detsembril toimus 7.-12. klassile mõeldud võistlus “Küberpuuring”, millest võttis osa kaks meie kooli võistkonda. 8.A klassi meeskonda esindasid N.Petrovski ja L.Jegorov ning 8.G klassi tiimi esindasid A.Karu ja M.Naumov.        

Põhivoorus võtsid meeskonnad päkapikkude rolli, kes olid appi läinud perekonnale Karu. Võistlejate ülesandeks oli aidata lahendada mured, mis tegelaskujusid kimbutavad. Mõne lahendamine oli kerge, aga mõne asja lahendamine nõudis natuke rohkem vaeva. Võistlejatel tuli lahendada koduseid küberohu olukordi nagu arvutites olev luna- ja reklaamvara, probleemid paroolide, varukoopiate ja võrgu uuendamisega või ohtliku koduautomaatikaga.

kyberp_21.png

Viimati muudetud 02.03.2022