Tegevused e-ohutuse teemal 2024/2025 õa
1. Digikoristusnädal ja e-turvalisus
Meie kooli õpilased ja õpetajad osalesid taas üleriigilisel digikoristusnädalal, mis toimus 22.–28. jaanuarini. Digikoristus ei aita mitte ainult vähendada digitaalset jäätmeteket, vaid parandab ka e-turvalisust. Kasutamata ja vananenud andmed võivad sattuda valedesse kätesse, kujutades endast turvariski, ning koormavad ka servereid ja pilveteenuseid.
Nädala jooksul korrastati digiseadmeid – kustutati vananenud failid, ebavajalikud e-kirjad ja rakendused. Samuti pöörati suurt tähelepanu küberturvalisusele: uuendati paroole, suleti kasutamata kontod ning tagati, et seadmed ja andmed on paremini kaitstud.
Digikoristusnädala eesmärk on tõsta teadlikkust digitaalsete andmete haldamise olulisusest ja luua turvalisem ning korrastatum digikeskkond. Meie kooli õpilased said aru, kui tähtis on regulaarselt tegeleda digihügieeniga, et hoida isiklikke andmeid turvalisena ja ennetada küberohte.
Eriti aktiivselt osalesid 8.A ja 8.B klassi õpilased, kes osalesid lõimitud tundides digikoristuse ja e-ohutuse teemal. Tundides käsitleti läbivat teemat "Tervis ja ohutus". Õpilased kuulasid esitlust digijälgede kohta, mängisid Kahoot'i, valmistasid teemakohaseid plakateid ning aitasid korrastada kooli süle- ja lauaarvuteid.
2. Turvalise interneti päev tõi kooli põnevad õppetunnid ja viktoriinid
11. veebruaril tähistasime Turvalise Interneti Päeva. Selle raames toimusid mitmesugused üritused, kus õpilased said teadmisi turvalisest internetikäitumisest.
Arutleti oluliste reeglite üle ning jagati teadmisi võimalike ohtude ja nende ennetamise kohta. Õpilastele selgitati, kuidas end internetis kaitsta ning mida tähendab digitaalne jalajälg. Erinevates klassides toimusid viktoriinid, mille abil selgitati välja parimad turvalise interneti reeglite tundjad. Selleks kasutati populaarset veebikeskkonda Kahoot, mis võimaldab teadmisi lõbusalt ja võistluslikult täiendada.
Lisaks lõid 6. klassi õpilased arvutis internetiturvalisust käsitlevaid plakateid, et tõsta teadlikkust digimaailma ohtudest ja võimalustest.
Õpilaste töödega saab tutvuda siit: https://padlet.com/kuubikud1/turvalise-interneti-p-ev-2025-xfamrqgq0qnh24ua