Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Helkur on odavaim elukindlustus

Helkur on odavaim elukindlustus

Varase pimeda aja saabumisega on Ida-Harju politseijaoskonna piirkonna- ja noorsoopolitseinikud panustanud novembris-detsembris tegevustesse, millega tuletada meelde helkuri kandmise vajalikkust ja ka kohustuslikkust. Selleks oleme koostöös piirkonna koolide ja lasteaedadega viinud läbi erinevaid ennetusüritusi ja hommikusi kontrolle lasteasutuste juures ning kajastanud neid tegevusi ja ohutussõnumeid ka meedias. Helkurite kasutamist kontrolliti nii õpilastel kui õpetajatel kui ka lapsevanematel.

Kahjuks on siiski veel neid, kes ei hooli piisavalt enda või oma laste ohutusest, et riputada üks paari eurone turvalist liiklemist suurendav helkur riietele. Helkurite kandmine on oluliselt parem nende koolide õpilaste poolt, kus koolid ise on teinud selleks ennetustööd ja kontrolle.

Paneme südamele, et helkurist on kasu vaid siis, kui see on kinnitatud nähtavale kohale ning autojuhil on võimalik märgata helkurit. Kuna jalakäija peab kõnnitee puudumisel kõndima vasakul pool teed, tuleb helkur kinnitada riiete külge sõiduteepoolsele ehk paremale küljele nii, et see oleks nähtav igast suunast. Helkuri kandmine on pimedal ajal jalakäijale kohustuslik nii valgustatud kui valgustamata teel, nii kõnniteel kui sõiduteel. Igasugused lisa helkurid kottide, riiete, saabaste vms küljes on samuti kasuks enda nähtavuse parandamiseks. Samas tuleb tähele panna, et riiete küljes olevate helkuriribade valgustpeegeldav toime võib riiete pesuga märgatavalt väheneda.

Helkur on odavaim elukindlustus ja võib päästa Sinu elu! Turvalist liiklemist!

 

Ida-Harju politseijaoskond

MAR_9757.jpg

Foto: Raigo Pajula

 

Viimati muudetud 23.06.2022