Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Galerii: Lasnamäe suurest talgupäevast võttis osa üle 3000 inimese

Teisipäeval, 2. mail algusega kell 10.00 toimusid Lasnamäe linnaosas suured koristustalgud. Kõik piirkonna koolid võtsid osa linnaosa korrastamisest.

„Sellised suured talgud toimusid Lasnamäel esmakordselt, kuid usun, et mitte viimast korda. Kokku võttis talgupäevast osa üle 3000 inimese. Usun, et see on nii meie linnaosa kui ka Eesti rekord ühe talgupäeva kohta. Suur tänu Lasnamäe kooliperedele, kes algatusse uskusid ja aktiivselt panustasid,“ ütles Lasnamäe linnaosa vanem Julianna Jurtšenko. Linnaosa vanem loodab, et inimesed hindavad talguliste vaeva ning koristatud alad püsivad pikemat aega puhtana.

Koristustalgutel koristati kokku 21 erinevat piirkonda Lasnamäe linnaosas. Sinna hulka kuulusid tühermaad, metsatukad, pargid, koolide- ja lasteaedade ümbruskonnad.

„Meie kool kuulub Rohelise kooli liikumise võrgustikku. Oleme ka varasemalt  õpilastega koristustalguid maailmakoristustalgute raames korraldanud, seega ei ole meie õpilastele siin midagi uut. Seekord siis Lasnamäe linnaosa initsiatiivil lisab meile kindlustunnet, et liigume ja tegutseme koolina õiges suunas. Roheline mõtteviis on meie koolis üheks prioriteediks. Kui õpilased ise oma kodukohta panustavad ja linnaosa puhastavad, annab see meile lootust, et tulevane põlvkond on meist keskkonnateadlikum sealhulgas loodust säästvam,“ ütles Tallinna Laagna Gümnaasiumi direktor Urmas Sadam.

Koristustalgutest võtsid osa: Tallinna Linnamäe Vene Lütseum, Tallinna Läänemere Gümnaasium, Lasnamäe Vene Gümnaasium, Lasnamäe Põhikool, Lasnamäe Gümnaasium, Tallinna Pae Gümnaasium, Tallinna Kuristiku Gümnaasium, Tallinna Mahtra Põhikool ja Tallinna Laagna Gümnaasium. 

Kokku koristati ligikaudu 60 m3 prügi. Prügi hulgas leidus: läbi roostetanud mööblit, autorehve, klaasikilde, pudeleid, õlijääke kanistrites, patareisid jne.
Samuti olid oodatud osa võtma talgutest kõik elanikud, kellel oli vähegi huvi. Linnaosavalitsus jagas koristamise jaoks vajalikud vahendid nagu kindad ning prügikotid kohapeal.

Galeriid on võimalik näha lingil: bit.ly/3ASj0YZ.