Liigu sisu juurde
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Lasnamäe Linnaosa Valitsus otsib korraldajaid kolmele laadale

Lasnamäe Linnaosa Valitsus otsib korraldajaid kolmele laadale

Sellel aastal on tulemas kolm traditsioonilist suuremat Lasnamäe laata, milleks on Kevadlaat, Pirukafestival ning Sügislaat. Rahva poolt armastatud laatadele otsitakse korraldajaid.

„Kui pirukafestivalist on saanud juba traditsioon, siis kevad- ja sügislaat toimusid eelmisel aastal Lasnamäel esmakordselt. Seejuures olid mõlemad laadad elanike poolt hästi vastu võetud ning me hea meelega jätkame nende üritustega. Iga suure ürituse planeerimine algab juba oluliselt varem, seega alustasime juba praegu laatadele korraldajate otsimist,“ ütles Lasnamäe linnaosa vanem Julianna Jurtšenko.

Kevadlaat peaks toimuma 13. mail kell 11.00-16.00, Pirukafestival toimuks 15. juulil kell 11.00-16.00. Nii Kevadlaat kui ka Pirukafestival peaksid võtma aset Pae pargis. Sügislaat toimuks 7. oktoobril kell 11.00-16.00 Tondiloo pargis.

Laada korraldaja peab tagama, et paigaldatav kauplemisinventar oleks kergesti teisaldatav ja sobituks linnapilti. Laada alale on kohustuslik paigaldada vähemalt kaks käte pesemise võimalusega välikäimlat, et tagada kõigil üritusel osalevate osapoolte mugavus. Samuti tuleb arvestada kevad- ja sügislaadal kaupade ja teenuste valikul avaliku ürituse iseloomust. Soovitatav kaupade sortiment on: talu- ja aiasaadused, eestimaised toidu- ja tööstuskaubad, lilled, istikud, käsitöökaubad jne.

Laat on alkoholivaba ning igasuguste alkohoolsete jookide müük on keelatud. Kasutatud kaupade, võõrriikide riikliku või militaarset sümboolikat kandvate esemete ja terariistade müük on samuti rangelt keelatud. 

Pirukafestivali puhul peavad 60% müüjatest olema pirukate ja teiste küpsetiste müügiga seotud ning ülejäänu võib olla muu kaup. Kauplemisaeg peab kestma vähemalt kella 11.00-st kuni 16.00-ni. Toidu serveerimisel on kohustuslik kasutada korduvkasutatavaid nõusid. Toitlustuskohad peavad tagama prügi liigiti kogumise võimaluse, kus oleks võimalik sorteerida: segaolmejäätmed, biolagunevad jäätmed ning pakendijäätmed. Potentsiaalne laada korraldaja peab tagama, et kauplemisel tekkivaid jäätmeid ja pakendeid ei paigutataks pargi territooriumile, avalikesse prügikastidesse ja nende lähedusse.

Laada potentsiaalne korraldaja peab tagama vähemalt 50 müügikoha paigaldamise, mis on kaardistatud ja ala kaart peab olema paigaldatud nähtavale kohale, et külastajad saaksid ülevaate huvipakkuvatest müügikohtadest.

Lisainformatsiooni saamiseks ja tingimustega lähemalt tutvumiseks on võimalik lingil: bit.ly/3J3uG0r.