Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Lasnamäel tähistatakse talve algust tasuta saunapäevaga

Lasnamäel tähistatakse talve algust tasuta saunapäevaga

Reedel, 22. detsembril saabub talvine pööripäev ehk astronoomilise talve algus. Selle sündmuse puhul korraldab Lasnamäe Linnaosa Valitsus koostöös Lasnamäe Saunaga, mõni päev varem, 19. detsembril, tasuta saunapäeva. Üritus on eelregistreerimisega.

„Eelmisel aastal katsetasime esmakordselt antud ürituse formaati, mis õnnestus täielikult. Inimeste tagasiside oli niivõrd positiivne, et otsustasime ka sel aastal läbi viia üritust. Saunapäev tõotab tulla väga meeleolukas. Kohapeal jagatakse tasuta piparkooke, taustal mängib jõulumuusika ning kogu Lasnamäe Saun ja selle esine on muudetud tõeliseks talvevõlumaaks. Tasub end aegsasti registreerida, sest kohad täituvad kiiresti,“ ütles Lasnamäe linnaosa vanem Julianna Jurtšenko.

Teisipäeval, 19. detsembril kell 11.00-20.30 toimub Lasnamäe Saunas (Pae 19-2) talve alguse tähistamine. Üritus on kõikidele osalejatele tasuta, kuid vajalik on eelregistreerimine, sest kohtade arv on piiratud. Saunapäevale on võimalik registreerida nii elektrooniliselt (lingid registreerimiseks on allpool) kui ka telefoni teel numbril 6457702.

Ürituse toimumise päeval on külastusaeg piiratud, üks külastus kestab kaks tundi ja kokku on neli erinevat vahetust (11.00 – 13.00, 13.30 – 15.30, 16.00 – 18.00 ,18.30 – 20.30), mille hulgast saab eelregistreerimisel valida endale sobiva aja. 

Ürituse peamiseks eesmärgiks on saunas käimise traditsioonide ja erinevate saunade ning kümblustünnide tutvustamine elanikele. Ürituse päeval on võimalik tasuta külastada nii Lasnamäe Sauna kui ka maja ees olevas parklas planeeritud erinevate kümblustünnide valikut. Lisaks sellele on parklas kaks Soome kerisega sauna. Saunade ja tünnisaunade kasutamiseks peavad olema kaasas ujumisriided ning vahetusjalanõud, millega saab liikuda sauna ja õues olevate kümblustünnide vahel.

Kuna kümblustünnid asuvad õues, soovitame kanda mütsi. Samuti paneme osalejatele südamele haigussümptomite korral püsida kodus, et tagada kõigile osalejatele turvalisus.

Lasnamäe Saun on Lasnamäe Linnaosa Valitsuse halduses olev linnasaun, mille alla kuuluvad  eraldi meeste- ja naistesaun, tunnidušš. Nii meeste-, kui naistesauna ruumides on kaks sauna: suur ja mõnus vihusaun ning hingamisteid tervendav aurusaun. Pärast korralikku leili on võimalus minna mugavate istepinkidega varustatud suletud väliterrassile, kuhu pääseb otse pesemisruumist – tõeliselt õige koht, kus lasta kehal lõõgastuda ja hingata värsket õhku. Pesemisruum on varustatud duššide, istepinkide ja veekraanidega. Karastatud inimestele on aga pakkuda ekstreemdušši. Riideid saab iga saunaline hoida oma riietuskapis. Samuti on võimalik nautida massaažiteenust, mida osutab vastavat kvalifikatsiooni omav massöör. 

Registreerida elektrooniliselt saab järgmistel linkidel:

11:00 – 13:00

Mehed https://forms.gle/sVQ3w87EiCGFJMuNA KOHAD TÄIS

Naised https://forms.gle/yiGmcR6XaSFMZTHz9 KOHAD TÄIS

13:30 – 15:30

Mehed https://forms.gle/PSKuuU44k6CY2koz8 KOHAD TÄIS

Naised https://forms.gle/JPPSH6c5Y27hmesd9 KOHAD TÄIS

16:00 – 18:00

Mehed https://forms.gle/6h6eY9zYdo2q9fpS6 KOHAD TÄIS

Naised https://forms.gle/GNeFPqbxTQ2RLZ118 KOHAD TÄIS

18:30 – 20:30

Mehed https://forms.gle/e1NBx6Lhbj5spuw36 KOHAD TÄIS

Naised https://forms.gle/Yy7sUGdv3mhp5jyHA KOHAD TÄIS