Liigu sisu juurde
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Meeldetuletus: Pae järvele minek on jätkuvalt eluohtlik ning keelatud!

Meeldetuletus: Pae järvele minek on jätkuvalt eluohtlik ning keelatud!

Talvehooaja muutlike ilmastikuolude tõttu on Pae järv ohtlik ning selle jääle minek on rangelt keelatud. Pealtnäha ohutuna tunduv jääkiht on tegelikult õhkõrn.

Lasnamäe linnaosa vanema Julianna Jurtšenko sõnul, on sellel talvehooajal nähtud nii lumetormi, hüppelisi miinuskraade kui ka sulailma. Kõigi eelnevalt nimetatud ilmastikuolude tagajärgedega tegeletakse linnaosas igapäevaselt. Igal kevadel Pae järv meelitab oma pealtnäha ohutuna tunduva sileda jääkattega huvilisi järvele. "Viimastel nädalatel oleme jääl näinud peamiselt koolinoori, seega palun lastevanematel veelkord lastele meelde tuletada, et taoline käitumine võib lõppeda traagiliselt. Hoidke ennast ja oma lähedasi," ütles linnaosa vanem. 

Viimastel nädalatel on õhutemperatuur olnud hüppeline. Suured miinuskraadid ning siis jälle plusskraadid. Pae järv on kaetud õrna jääga, millest võib peale minnes läbi vajuda.

Pae park oma rohkete vaba aja veetmise võimalustega on tõmbekoht igas vanuses elanikele, kelle seas leidub paraku neid, kes vaatamata hoiatustele lähevad ohtlikule jääle ja seavad ohtu enda tervise ja elu. Palun olge ettevaatlikud ning kui märkate inimesi jääl , teavitage munitsipaalpolitseid.