Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Tondiraba kergliiklustee on avatud elanikele kasutamiseks

Lasnamäel on lõppenud Kadrioru-Tondiraba kergliiklustee esimese etapi ehitus. Tulevikus tagab kergliiklustee hea ühenduse Lasnamäe tagaosa ja kesklinna vahel.

„Uus jalgratta- ja jalgtee oluliselt hõlbustab kergliiklust ning pakub inimestele võimalusi nii soovitud sihtkohta jõudmiseks, kui ka jalutamiseks ja sportimiseks. Kadrioru-Tondiraba kergliiklustee ühildub hästi ka Lasnamäe pikkade jalakäijate puiesteega ning usun, et see pälvib kohalike poolt väga sooja vastuvõtu“, ütles Tallinna abilinnapea Vladimir Svet.

„Antud kergliiklusteed on oodanud kasutama paljud Lasnamäe elanikud, sest see võimaldab jõuda turvaliselt ja mugavalt kesklinna nii jalgsi, jalgrattaga kui ka kergliikuriga. Hetkel on lõpetatud esimene etapp ning teise etapiga on plaanis alustada tulevase kevade teises pooles,“ lisas Lasnamäe linnaosa vanem Julianna Jurtšenko.

I etapi keskmeks oli ühendada Tondiraba kuni Smuuli tee. II etapi keskmeks on ühendada Smuuli tee Valge tänavaga. Tegemist ei ole pelgalt teega, vaid uue ja kvaliteetse linnaruumiga, mis oluliselt avardab liikumis-, kõndimis- ja sportimisvõimalusi Tallinna suurimas linnaosas. Kergliiklustee eesmärgiks on ühendada Lasnamäe keskusest kaugem osa (Mustakivi-Kuristiku) kesklinnaga. See annab suurepärase võimaluse liikuda inimestel, kes töötavad kesklinnas või vastupidi, tööle vältides suuri ummikuid.

I etapi tööde käigus rajati lisaks kergliiklusteele ka LED-tehnoloogial põhinev tänavavalgustus ning ülekäiguradade erivalgustus. Kokku lisati 60 uut valgustit. Tee sai uued katted nii kloostri kividest kui ka tihedast asfaltbetoonist. Lisati juurde kaheksa uut pinki, kaheksa prügikasti, kaks rattahoidjat, üks rattaparanduspunkt, üks pingpongi laud ja 11 rattatuge.

Teega piirnevale alale istutati 26 harilikku tamme, 57 pooppuud, 23 valget pihlakat, 1050 punapaju ja 1760 harilikku sarapuud – ühtekokku 2916 puud. Haljastustööde käigus rajati ka erinevaid istutusalasid ja niidutaimedega kaetud platse. Paneme elanikele südamele, et hoida eelnevalt nimetatud alasid hoole ja vastutusega.