Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Eesti Vabariik 100

Eesti Vabariik 100

 

 

EV100 tähistamine

Seoses Eesti Vabariigi 100. juubeliaastapäevaga, toimuvad kõikjal üleriigilised pidulikud sündmused. Ka Lasteaia Ojake pedagoogiline personal ja lapsed osalevad aktiivselt peo tähistamisel.
Veebruaris 2018 11.rühma lapsed õpetajate ja praktikandi Veera juhendamisel tegid multifilmi "Kuidas rajati Tallinn".
Video asub siin.
Lasteaia Ojake EV100 pidulik aktus asub siin.

EV100 tähistamine

2.veebruaril 2018 käisid 6.-7.aastased lapsed ajaloomuuseumis, kus nad tutvusid keskaegsete tööriistade ja elukutsetega. Lapsed vaatasid suure huviga lühikest näidendit kaupmehe perekonna elust. Hiljem  vastasid aktiivselt muuseumi pedagoogi küsimustele.
8.veebruaril tutvusid lapsed keskaegse eluviisiga. Lasteaia Ojake muusikasaalis kohtusid 6.-7.aastased lapsed lasteaedadest Ojake ja Taime. Kõik koos vaatasid kakskeelset esitlust „Reis keskaegsesse Eestisse“, mille valmistasid ette Lasteaia Ojake spetsialistid - logopeed V. Mihhailova ja eesti keele õpetaja. Lapsed tutvusid keskaegse eluviisiga, said teada, kuidas ilmusid esimesed majad ja linnused, leidsid vastuse küsimusele, miks majad ja linnamüür olid  tehtud  puidust ning mille poolest oli see tol ajal väga ohtlik. Lapsed kuulasid väga tähelepanelikult ja suure huviga  juttu keskaegse linna elust. Samuti tutvusid nende jaoks uute mõistetega nagu tõrvik, seinamüür, kirik, karneval, rüütliturniir, torn ja raekoda. Said teada, et Raekojas asus tol ajal  linnakantselei ja seal hoiti ka linnaväravate  võtmeid. Veel  kuulasid lapsed orelimuusikat, vaatasid pilte  keskaegsest turust,  karnevalist, riietest ja toitudest, mida tol aja söödi.  Tutvusid keskaegse muusikaga ning nägid lõbusat videot keskaegsest tantsust.
13.veebruaril toimus 6-7-aastaste laste ekskursioon Tallinna vanalinna logopeedi V.Mihhailova  eestvedamisel. Lapsed tutvusid linna vaatamisväärsustega ja arhitektuuriga, linna ajalooga, Tallinna linna endiste nimedega ja all-linnas ning Toompeal elavate linnakodanike eluviisiga. Lapsed nägid ekskursioonil linnamüüri, vallikraavi, Patkuli treppi, torne jne. Eriline huvi oli erinevate vaatamisväärsuste tekkelugude vastu. Lapsed tutvusid järgmiste põnevate vaatamisväärsuste tekkelugudega: Raekoja apteek, Pühavaimu kiriku seinakell, kõige vanem pärnapuu, mis kasvab Niguliste kiriku juures, Harju väravate varemed jne. Ekskursioon rikastas laste silmaringi ja suurendas huvi kodulinna ajaloo kohta.
Video asub siin.

 

Lasteaed Ojake kinkis Eestile sünnipäevaks rõõmu ja aktiivsust

Lasteaed Ojake korraldas oktoobris 2017 spordipäeva teemal „Rännak läbi Eesti“, millega nad soovisid Eestile kinkida rõõmu ja aktiivsust ning millest valmis väike film.

Mängus reisisid lapsed lasteaia õuel linnast linna. „Narvas“ korjasid ja sorteerisid nad kohalikku puu- ja juurviljasaaki. „Tartus“ panid lapsed proovile oma osavuse liikumises, hoides samal ajal lusikal kartulit. „Tallinnas“ mängiti korvpalli, „Pärnus“ läbiti seiklus- ja takistusrada. 

Spordipäeva korraldades soovisid Ojakese lapsed ja personal, et Eestimaa ja siin elav rahvas jääks terveks ja elujõuliseks. Lasteaiapere soovib igale Eestis elavale lapsele õnnelikku lapsepõlve ja armastavat perekonda. 

Lasteaia Ojake EV100 kingitus videos.

Eesti muinasjuttudega tutvumine
Õpetajad rühmadest №10 «Liblikad» ja №6 «Delfiinid»  näitasid lasteaia sõimede ja noorematele rühmadele eesti autorite nuku teatrietendusi. Lapsed huviga tutvusid A.Jakobsoni muinasjutuga „Siili ja jänese võidujooks“, mis valmistasid ette õpetajad Orden M. ja Larionova J.
Peale seda meelsasti jälgisid M.Saksatammi  muinasjutu „Ussike ja banaan“ tegelaste üle, mida näitasid õpetajad Beduhhina V. ja Siispool I. Iga muinasjutu süžee oli lastele saadav aru ja põnev!

 
20.09.2017 Lasteaia Ojake 11.rühm "Sipelgad" käis ekskursioonil Eesti Loodusmuuseumis.

Ekskursiooni nimi "Seenenäitus".
Eesmärgid:
Laps saab tutvuda oma kodumaa looduse mitmekesisusega.
Laps tunneb erinevaid seeni ja klassifitseeribneid.
Lapse teabohutusnõudeid seente korjamisel.
Laps arendab sotsiaalseid oskusi.

20.09.2017 Lasteaia Ojake 5.rühm "Vikerkaar" käis ekskursioonil Vabaõhumuuseumis.
Ekskursiooni nimi "Talupäev".
Talupäev andis võimaluse heita pilk esivanemate igapäevastele sügistöödele, mida tänasel päeval aitavad meie eest ära teha masinad. Lapsed nägid, kuidas töötab sulane, kuidas tehakse võid ja jahu. Said teada, milliseid marju ja seeni tohib korjata, milliseid mitte. Talupere sügisesed toimetused olid õuele toonud kõik pereliikmed. Perenaine valmistas suures pajas maitsvat toitu. Lapsed nägid, kuidas koristati põllult vili ja juurviljad, peksti vilja, jahvatati jahu, pesti musti töörõivaid ning ravitseti kuumas suitsusaunas tööst valutavaid liikmeid. Lapsed vaatasid, kuidas kasvab kapsas, porgand, uba, kartul ja till. Lapsed said ise proovida pesu pesta, põllumaad kaevata, jahu jahvatada, võid vahustada ning saaki korjata. Maitsesid perenaise poolt tehtud ube.
Pildid on siin.

Viimati muudetud 06.10.2022