Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Lasteaiaõpetajad Hamburgis lasteaia elu kogemas

Lasteaiaõpetajad Hamburgis lasteaia elu kogemas

Erasmus Kes sellele teele julgeb minna, saab rikkalikult uute kogemuste ja teadmiste osaliseks ning mitte ainult seda, õpiränne kingib juurde ka uusi kontakte ja partnereid, kellega on võimalik mõlemapoolse huvi korral ka edaspidi koostööd teha. Lasteaed Ojake õpetajad ja juhatus käisid Hamburgis Elbkinder gGmbH (edaspidi Elbkidner) lasteaedades nende töömeetoditega tutvumas ning saadud õpiväljundid ületasid meie ettekujutlused. Elbkinder ühingu alla kuuluvad üle 180 lasteaia, millest valisime välja just need, milles saime tutvuda laialdaselt valitud teemadega. Hamburgis olles külastasime lasteaedu, mis asusid linnaosades, kus oli immigreerunud ja sotsiaalselt abi vajavate perede osakaal väga suur kui ka lasteaedu, mis asusid prestiižes linnaosas. Seeläbi saime võrrelda erinevaid töömeetodeid erinevate võimalustega lasteaedades.
Arvestades Eesti haridusmaastikku ning aktuaalset olukorda valisime õpirände fookuseks kolm teemat:
  • Kaasav haridus
  • Keeleõppemetoodikad töös muukeelsete lastega
  • Keskkonnahoiu õpe ja praktikad
Lisaks saadud uutele teadmistele, kogemustele ja praktilistele teadmistele andis õpiränne juurde tulemuse, mida me ei osanud oodata. Tänu intensiivselt koosveedetud päevadele, mis olid täis planeeritud erinevate lasteaedade külastuste, vestluste ning tiheda kultuuriprogrammiga, leidis aset protsess, kus lihtsalt koos töötavatest kolleegidest kasvas kokku hea ja indu täis koostöötiim.
Toimus kokkukasvamine, kus esialgu ainult tuttavad inimesed said palju naerda, stressiolukordadest koos läbi minna, seigelda ja teineteisega palju lähemalt tutvuda. Nähtud ja kogetud olukorrad andsid meile nii palju motivatsiooni ja indu tuua sisse lasteaiasiseselt nähtud uuendusi, jagada nähtut teistega ja uusi praktikaid, mille efektiivsust me saime ise näha ja kogeda ning seda kõike – üheskoos.
Koos loodud energia, kokkuhoid ja pealehakkamine on väga suur ja hea pind muutusteks.
Tänu Euroopa Liidu rahastusele saigi meie õpiränne teoks.
Järgnevates uudistes  jagame rõõmuga ka Sinuga nähtut ja õpitut!
Erasmus1.jpg

Viimati muudetud 29.01.2024