Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Tallinna Lasteaia Pääsusilm osalemine projektides

2021/2022 õppeaastal osalevad Krõlli rühma lapsed ja õpetajad  e-Twinningu projektis  „You Feel…I Feel“ ja
Tähe-Täpsi rühma lapsed ja õpetajad projektis „Under the same blue sky“.

Lasteaiale anti Euroopa kvaliteedimärk silmapaistva töö eest eTwinningu projektiga "Growing with colors".
2020/2021. õppeaastal toimus Krõlli rühma õpetaja Kristiine-Teele eestvedamisel rahvusvaheline   eTwinningu projekt "Growing with colors", mida on tunnustatud kõige kõrgemal Euroopa tasemel. Lasteaiale on välja antud sertifikaat.  Projekt "Growing with colors" lisatakse spetsiaalsele leheküljele Euroopa portaalis aadressil www.etwinning.net

1.09.2020-31.08.2022  toimuvad Erasmus+ strateegilise koostööprojekti “ICT like 1,2,3” seminarid ja tegevused.
Tallinna Lasteaed Pääsusilm osaleb alates 1. septembrist 2020 Erasmus+ rahvusvahelises koostööprojektis “ICT like 1,2,3” mis kestab kaks aastat. Projektis osalevad lasteaiad Norrast, Lätist, Sloveeniast ja Eestist. Projekti eesmärgiks on arendada laste digipädevusi ja STEAM oskusi ning toetada õpetajate digipädevusi ja STEAM oskuste õpetamist lasteaias. Projektis osalejad on seisukohal, et kvaliteetses alushariduses toetakse laste digipädevusi ja STEAM oskuste arengut. Projekti tutvustatakse lapsevanematele ja nendega jagatakse kasulikku informatsiooni, kuidas IKT vahendeid õpieesmärgil kasutada. Projekti käigus koostatakse infomaterjal, kus tutuvustatakse kuidas kasutada IKT vahendeid loominguliselt ja innovaatiliselt kuni seitsmeaastaste lastega.

2020/2021. õppeaastal toimusid KIK- poolt rahastatud projekti "Mets on meie rikkus" tegevused. 
Poku, Mesimummi ja Ritsikate rühma 6-7 aastased lapsed osalesid RMK Nõva õppeprogrammis „Kasetohtlane ja Männikorplane“ ja RMK Viimsi õppeprogrammis „Metsa sees on puud!“.

2020. aasta alguses liitusime Rohelise kooli programmiga. 
2021. aastal omistati lasteaiale esmakordselt keskkonnamärgis Roheline lipp.
Rahvusvaheliselt on programmi nimeks Eco-schools global. Ülemaailmselt juhib programmi Foundation for Environmental Education (FEE) - valitsusväline heategevusele orienteeritud mittetulundusühing, mille eesmärgiks on keskkonnahariduse abil edendada jätkusuutlikku arengut. Eestis juhib programmi Eesti Looduskaitse Selts. Programmis osalemist toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus, Tallinna Keskkonna - ja Kommunaalamet, Tallinna Haridusamet ja Pärnu Linnavalitsus. Rohelise kooli programmil on kolm struktuurset elementi: 1. Seitsmest sammust koosnev strateegia 2. Käsitletavad teemad 3. Rohelise lipu taotlemine kui selle kriteeriumid on täidetud. Programmiga liitumiseks moodustasime keskkonntöörühma, kuhu kuuluvad lasteaia õpetajad ja õpetaja abid, juhtkonna liikmed ja lastevanemate esindaja. Viisime läbi keskkonnaülevaatuse töötajatele. 

2019/2020. õppeaastal toimusid KIK- poolt rahastatud projekti "Aastaajad looduses" tegevused. 
Koolieelikute rühmad Sipsik ja Naerusuu osalesid Aegviidu RMK õppeprogrammis "Salapärane seenemaailm". Programmi jooksul õpitakse tundma seeneriigi mitmekesisust, seente seoseid puude ja teiste elusorganismidega.Tutvutakse metsa all olevate seentega ning uuritakse neid lähemalt, nende eluvorme ja kasutust. Näidatakse võimalusi, mida erinevatest seentest teha saab.

 2017/2018. õppeaastal toimusid KIK-i poolt rahastatud projekti "Loodus meie ümber" tegevused.
Projekti tegevustena  külastati lastega Aegviidu RMK programme „Matkatarkuste ABC“ ja „Avastusretk putukametsas“; MTÜ Loodusringi programmi "Loomadele külla" ja MTÜ Loodusmaa programmi "Salasilmad võlumetsas".

2015/2016. õppeaastal viisime läbi KIK-i poolt rahastatud projekti "Linnalapsed metsaga sõbraks" tegevusi.
Projekti käigus külastasid lapsed Viimsi Looduskeskust ja seal pakutavaid programme "Metsa sees on puud", "Lähme õue sügist märkama", "Talve võlu ja valu", "Kena kevade on käes"; Nõva Looduskeskust ja seal pakutavaid programme "Kasetohtlane ja Männikorplane", "Metsarahva kevadised toimetused", "Kui puud räägiksid", Aegviidu Looduskeskus "Avastusretk putukametsas". Kõik aiarühma lapsed said osaleda kahes õppeprogrammis. Projekti lõpuks valmis raamat laste meenutustest, joonistustest ja fotodest.

2012.-2013. aastal osalesime Tallinna Järveotsa Lasteaia poolt algatatud integratsiooniprojektis „ Meie Eesti“
Projektis osalesid Tallinna Lasteaed Vikerkaar, Tallinna Tähekese Lasteaed, Tallinna Rõõmupesa Lasteaed ja Tallinna Männi Lasteaed. Toimus on ühine sõbrapäeva üritus lasteaias Pääsusilm, mihklipäeva sügislaat lasteaias Vikerkaar, kadripäeva tähistamine rahvalauludega Haabersti Vaba Aja Keskuses ja orienteerumismäng Tähekese lasteaias. Projekti viimane kohtumine ja kokkuvõtete tegemine õpetajatele toimus 22. mail lasteaias Vikerkaar.

2012. aastal liitusime MTÜ Lastekaitse Liidu projektiga "Kiusamisest vaba lasteaed".
Projektiga alustasid Poku ja Timbu- Limbu rühm. 2013. aastal liitusid Naerusuu, Lepatriinu, Mesimummu, Ritsikate, Sipsiku, Tähe- Täps, Mõmmi rühm, Krõlli, Lotte ja Tibu rühm.

2010.-2012. aastal osalesime rahvusvahelises Euroopa elukestva õppe Comenius koostöö projektis „Vesi, õhk ja maa – need me sõbrad kolmekesi“. Tallinna Lasteaed Pääsusilm oli projekti koordinaatoriks.
Projekti eesmärgiks oli lastele anda teadmisi teadusest, bioloogiast ja meid ümbritsevast keskkonnast, õpetada seda hoidma puhtana. Projekti jooksul tegid lapsed erinevaid katseid, matku loodusesse, kunstitegevusi looduslike materjalidega ning uurisid kalade elu akvaariumis. Õpetajad tutvustasid üksteisele erinevaid õuesõppe mänge, jagasid parimat pedagoogilist kogemust. Valmis narratiiviraamat laste juttude ja joonistustega keskkonnast ning reisisõbra päevik. Projektis osalesid lisaks meie lasteaiale:
Itaalist Istituto Comprensivo "Nino Navarra"
Tšehhist Mateøská škola Green Tree 
Türgist Mersinist lasteaed Toroslar Anaokulu

2007.-2009. aastal osalesime rahvusvahelises Euroopa elukestva õppe Comenius koostööprojektis „Avastamine läbi aastaaegade“. Projekti eesmärgiks oli läbi uurimise ja avastamise saada uusi teadmisi loodusest ja meid ümbritsevast keskkonnast erinevatel aastaaegadel. Lapsed uurisid erinevaid materjale, viisid läbi ilmavaatlusi, tegid erinevaid katseid, külvasid seemneid, tulbi ja nartsissi sibulaid ning jälgisid taimede kasvu terve projekti jooksul. Valmis aastaaegade päevik, reisisõbra päevik ja laste poolt loodud ajaleht kõigi projekti jooksul toimunud tegevustega. Projektis osalesid lisaks meie lasteaiale:

Tšehhist Základní škola a mateøská škola Klas s.r.o.
Norrast Vestbygd barnehage
Saksamaalt Grundschule Moenchberg
Islandilt Leikskólinn Hamraborg  
Slovakkiast Súkromná materska školka

 

 Lehekülge haldab:

Sirje Sepp, õppealajuhataja
Tel 6594 257, e-post: sirje.sepp@paasusilm.edu.ee

Viimati muudetud 10.03.2022