Projektid
Keskkonnaharidus
2011. a. sai Sinilinnu lasteaed Sihtasutuse Keskkonnainvesteeringute Keskuse kaudu rahastuse projektile ”Looduse vahetu kogemine ja avastamine Tallinna Lasteaed Sinilind loodusõpperajal”.
Selle raames loodi lasteaiale õpperada, kus on 10 erinevat keskkonnateadlikkust käsitlevat teemapesa, kus asuvad infotahvlid. Rada täiendati aastal 2021 puude õpperaja osaga, kus lasteaia platsil olevad 20 erinevat puud said sildistatud ja infotahvlitega varustatud. Samuti valmis ühtne õpperaja kaart, mis asub lasteaia peasissepääsu juures.
Loodusõpperajad võimaldavad aastaringselt läbi viia keskkonnaalaseid õuesõppetegevusi ning jälgida lasteaia hoovis olevat loodust läbi erinevate aastaaegade. Aastast 2012 korraldab lasteaed ettevõtmist "Loodusrada kutsub külla", kus kutsutakse teisi Mustamäe lasteaedu saama osa ühest toredast õuesõppe päevast. Koroonaaastatel tekkis küll paus, kuid 2023. aasta kevadest jätkatakse traditsiooni.
Keskkonnahariduse edendamiseks on lasteaiale loodud ka peenrakastidest ja kasvuhoonest koosnev õppeaed, kus igal rühmal on võimalus enda valikul kasvatada taimi ja pärast neist toitu valmistada.
2022. a. sügisel toimus ettevõtmine "Õpivisiidid Tallinna õppeaedadesse", kus teised Tallinna linna lasteaiad said õppeaedade projekti raames tulla uudistama Sinilinnu õppeaeda ning kuulata meie vahetuid kogemusi.
Projekt "Kiusamisest vaba lasteaed"
Lasteaed Sinilind liitus projektiga 2012. aasta novembris ning projekti metoodikat rakendatakse Sipsikute ja Peoleode rühmas.
Projekt „Kiusamisest vaba lasteaed“ on Taani metoodikal põhinev. Sihtgrupiks on lapsed, lasteaiaõpetajad, lapsevanemad ja teised lapsele olulised inimesed. Väikeste lastega ei saa otseselt väärtushinnangutest rääkida, seepärast on välja töötatud sotsiaalsed käitumismudelid.
Selleks, et lastele edasi anda sotsiaalseid käitumismudeleid on välja töötatud kindel metoodika (kohver). mis sisaldab erinevaid vahendeid lastele ja õpetajale, projekti sümboliks on Sõber Karu. projekti kodulehekülg: www.kiusamisestvabaks.ee