Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Emakeelepäev 2023

Emakeelepäeva tähistasime sel aastal lausa mitmel moel. Kolm eelvoorus enim hääli saanud last käisid Kaja kultuurikeskuses, kuhu olid kogunenud ka teised Mustamäe lasteaedade lapsed. Iga laps luges seal oma lemmikluuletust, väga vahva oli kuulata niivõrd palju toredaid luuletusi ja julgeid esinemisi. 
Sinilind oli jätnud aiarühmadesse kirjakese, kus palus lugeda lastel keelt sõlme ajavaid lauseid. No katsu sa öelda kiiresti ja selgelt näiteks järgnevat lauset: "Sada pada pudi keedab, seda pudi tädi kiidab". Lastele pakkusid laused palju nalja ja prooviti tublisti järgi öelda neid. 
Ühinesime ka Tallinna saksa Gümnaasiumi poolt välja kuulutatud ühislugemisega, selleks kasutati nii lasteaia kui kodust kaasa võetud raamatuid. Koolieelikud kirjutasid etteütlust, otsiti kõige ilusamat eestikeelset sõna, prooviti rääkida loomade keeles (kah ju emakeel), leiutati uusi sõnu kahe sõna liitmise teel ja loeti erinevaid liisusalme. Oleme tähele pannud, et eesti keelest teise emakeelega laste puhul on just liisusalmide ja laulude kasutamine see, mis aitab neil eesti keelt õppida. 
Aitäh, kallid õpetajad, kes te teete niivõrd tänuväärset tööd lastele eesti keele õpetamisega.