Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Mudilasnõukogu koosolek - prügi

Mudilasnõukogu koosolek - prügi

Tallinna Lasteaed Sinilind on Rohelise kooli liige ja sel aastal taotleme uuesti ka lippu. 2022/2023 Rohelise kooli eesmärgid on: vesi, prügi ning tervis- ja heaolu. 
Mudilasnõukogu toetab Rohelise kooli eesmärkide saavutamist ning sel koral rääkisime seal prügist. Lapsed mõtlesid, kuidas lahendada muret, et poest tulles on väga palju plastikkotte. Vaatasime, millistesse kottidesse annaks pakkida puu- ja juurvilju ning kogu ostetavat toidukraami. Leidsime lahenduse, et kui tahad kodust väljaspool süüa, siis pane oma toit korduvkasutatavasse võileivakarpi ning vesi lase kraanist  joogipudelisse. 
Ajurünnakuga saime vastuseid paljudele küsimustele - mis üldse prügi on, kuidas see tekib, kuidas saaks vähendada prügi teket ja miks ei tohi prügi maha visata. Lapsed pakkusid ka välja, et prügikastid ei ole ilusad ja võib-olla seetõttu ei taheta sinna prügi visata. Igatahes kaunistasime meie uhked prügikastid, kuhu tahaks küll igaüks visata prahti. 
Käisime läbi ka kõik rühmad, kus lapsed kontrollisid, kas on olemas kolm ettenähtud prügikasti; biojäätmed, vanapaber ja segaprügi. Kõigis rühmades olid need kenasti olemas ja aksutuses ning lapsed said rühmi kiita tubli sorteerimise eest. 
Järgmisel koosolekul võtamne luubi alla vee :)